Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu zaprasza na powakacyjny, dalszy ciąg spotkań z aktorami Capitolu – w niedzielę 10 września na Scenie Ciśnień „Pioscenki, czyli piosenki ze wstępem” poprowadzą znani artyści kabaretowi: Ścibor Szpak i Czesław Jakubiec.

W w roli gościa wystąpi tym razem Andrzej Gałła – aktor i reżyser, weteran wrocławskiego teatru Kalambur, ma na koncie ponad sto ról teatralnych i filmowych oraz kilkanaście realizacji reżyserskich; widzowie Capitolu uwielbiają go w roli Pana Bonacieux w „Trzech muszkieterach” i Berlioza w „Mistrzu i Małgorzacie” (na zdjęciu). Przez miłośników serialu „Świat według Kiepskich” rozpoznawany jest i lubiany jako Prezes Kozłowski.


„Pioscenki” to wokalne eksperymenty, jakim gospodarze poddają gości. Te spotkania traktują na równi piosenkę i jej zapowiedź, wprowadzają w nieco absurdalny świat z pogranicza poezji, teatru, kabaretu i opery – świat tworzony głównie przez teksty Ścibora Szpaka (choć Gospodarze sięgać będą również po twórczość innych autorów) oraz niezwykłą komediowo-operową wrażliwość Czesława Jakubca.

Pioscenki
10 września 2017, godz. 17 i 19
Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu
Scena Ciśnień
Bilety w cenie 25 i 30 zł do nabycia w kasie teatru i online na www.teatr-capitol.pl

Na zdjęciach:
Andrzej Gałła jako Berlioz w Mistrzu i Małgorzacie, fot. Łukasz Giza / Teatr Muzyczny Capitol
Ścibor Szpak w pierwszej odslonie „Pioscenek”, fot.  Tomasz Walków / Teatr Muzyczny Capitol

Autor: Joanna Kiszkis