Piotr Celeban i Kamil Dankowski przedłużyli swoje umowy z wrocławskim klubem. Celeban podpisał 3-letni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne 2 sezony, natomiast Dankowski związał się ze Śląskiem umową obowiązującą do końca czerwca 2021 roku.

 W tym sezonie Piotr Celeban jest jedynym zawodnikiem z pola w Lotto Ekstraklasie, który wystąpił we wszystkich spotkaniach od pierwszej minuty do końcowego gwizdka. Łącznie w barwach Śląska rozegrał aż 265 meczów, zdobywając w nich 24 bramki. Jego największym sukcesem w karierze jest mistrzostwo Polski, po które sięgnął z wrocławskim klubem w 2012 roku.

– Cieszę się, że zostaję w Śląsku. Rozmowy były długie, ale chciałbym podziękować wszystkim, którzy brali w tym udział. Mam wielki szacunek do Śląska. Spędziłem tu większość kariery i wiele przez te lata razem osiągnęliśmy. To czwarty mój kontrakt z WKS-em i mam nadzieję, że nie będzie ostatnim. Mam także nadzieję, że niebawem wróci stary, dobry Śląsk i znów będziemy walczyć o najwyższe cele – mówi Piotr Celeban. – Dziękuje kibicom, za okazane wsparcie. Nie zawsze moja forma była najwyższa, ale zawsze czułem, że fani stoją murem za mną – dodaje.

– Dziś wykonujemy pierwszy, duży krok w budowaniu mocnej drużyny na ten sezon i kolejne lata. Podpisaliśmy dwa kontrakty z dobrymi zawodnikami, z czego bardzo się cieszymy – komentuje prezes Śląska Wrocław Michał Bobowiec.

Dla Kamila Dankowskiego obecny sezon ma niewątpliwie charakter przełomowy. Utalentowany obrońca zdołał wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie Śląska, zaliczył premierowe trafienie w Lotto Ekstraklasie, a do tego jest jednym z najważniejszych zawodników reprezentacji Polski U-20. „Danek” swoją karierę kontynuował będzie we Wrocławiu, z którym jak niejednokrotnie podkreślał, jest mocno związany.

– Klub zrobił wszystko, bym został we Wrocławiu. Miałem inne propozycje, ale nie jestem gotowy na odejście. Zdecydowałem wspólnie z tatą, że chcę zostać w Śląsku, gdzie „złapałem grę”. Jestem bardzo szczęśliwy, że zostaję w Śląsku na kolejne cztery lata – zaznacza Kamil Dankowski.

 


Zdjęcie: Krystyna Pączkowska / Śląsk Wrocław