Zgodnie z tradycją, tuż po starcie biegaczy biorących udział we wrocławskim maratonie, w dużo krótszą trasę wyruszą uczestnicy PKO Biegu Rodzinnego. Ta impreza towarzysząca 36. PKO Wrocław Maratonowi to propozycja dla wszystkich chętnych, niezależnie od wieku.

Dystans, który będą mieli do pokonania uczestnicy to około 1,5 kilometra. Czas ukończenia trasy nie będzie mierzony – liczy się bowiem jedynie uczestnictwo i popularyzacja biegania! PKO Bieg Rodzinny wystartuje w dniu maratonu w Stolicy Dolnego Śląska, 9. września 2018 r. około godziny 9:15.

 Liczba uczestników PKO Biegu Rodzinnego rośnie co roku – poprzedni limit 1500 osób został zwiększony do 2000. Wszyscy biegacze wyruszą z tego samego miejsca, co maratończycy – sprzed Trybuny Zachodniej Stadionu Olimpijskiego. Całość trasy znajdzie się na terenie kompleksu stadionu, finisz wyznaczono (podobnie jak w biegu na królewskim dystansie) również przed największą trybuną obiektu.

Każdy ze startujących otrzyma pamiątkową koszulkę techniczną, idealną do rodzinnego biegania oraz vouchery upoważniające do jednorazowego skorzystania przez 2h z oferty fitness i siłowni oraz basenów Aquaparku Wrocław!
Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zapisać się drogą internetową i dokonać opłaty startowej w wysokości 15 zł.

Szczegóły i odnośnik do zapisów znajdują się w zakładce PKO Bieg Rodzinny na stronie www.wroclawmaraton.pl.

Koszulkę i numer startowy można odebrać w terminie:
1) 7 września 2018 r. w godzinach 14.00 – 22.00,
2) 8 września 2018 r. w godzinach: 9.00 – 22.00
3) 9 września 2018 r. 5.30 – 8.00.
UWAGA! Liczba numerów startowych i koszulek jest ograniczona.

Zapraszamy!


Autor: Marcin Janiszewski
Zdjęcia: mat. prasowe