Koncertem we wrocławskim CK AGORA 17 marca 2012 r. L.U.C rozpoczyna trasę koncertową prezentującą najnowsze multimedialne widowisko KOSMOSTUMOSTÓW, które wprowadzi na scenę nową formę audiowizualną – KONCERTOKOMIKS.

Trasa koncertowa do projektu PLANET L.U.C Kosmostumostów została opatrzona dodatkowym hasłem – FRUŃ ZA PASJĄ.

To właśnie jest główne przesłanie konceptualnego dzieła L.U.C, które bierze sobie za cel promować wiarę we własne marzenia, zachęcać do poszukiwania skarbu, który każdy z nas nosi w sobie w postaci powołania, ukrytego talentu do czegoś oraz pasji. Przypowieść ma pomóc ludziom uwierzyć we własne predyspozycje i motywować do samorealizacji zawodowej i życiowej – „z wyłączeniem marzeń pokrewnych wizjom Hitlera i Stalina” – dodaje z przekąsem artysta. Filozoficzne i humorystyczne TEKSTY okraszone rozrywkową, taneczną i energetyczną muzyką połączone zostaną z efektownymi i metaforycznymi doznaniami wizualnymi.
Przekrojowość muzyczna i graficzna, a także uniwersalność przesłania powoduje, że materiał może stać się atrakcyjny zarówno dla starszych odbiorców jak i dla licealistów oraz studentów, dla których utwory takie jak „Kurtynomatura” czy „Sesja nie Procesja – sesja poczeka” mogą być bardzo bliskie. Show wystawiane jest w składzie instrumentalnym bądź z utalentowanym młodym DJ’em NATIVIZM (Wicemistrzem Polski IDA 2011) prezentuje materiał graficzny, który jest efektem wizjonerskiego jak na polskie warunki przedsięwzięcia.

Przez ponad pół roku L.U.C jako producent i reżyser realizował z młodymi rysownikami komiks na podstawie przypowieści, którą napisał. Efektem jest wysokiej jakości materiał graficzny, który wprowadzony później przez animatorów w ruch stanowi pierwszy polski komiks muzyczny.

Ponad 100 zanimowanych ilustracji wypełniających koncert tworzy spójną fabularną przypowieść z puentą. Co ciekawe, komiks nawiązując do frazy FRUŃ ZA PASJĄ ukazuje poprzez swój rozmach wielką pasję jego twórców, którzy biorąc pod uwagę kryzys w branży muzycznej tworzą coś niespotykanego. Stworzenie tego wszystkiego nie byłoby możliwe gdyby nie miejsce akcji przypowieści – Miasto Stumostów, które wspiera wizje swego artysty.

Koncert prezentować też będzie przekrój stylów graficznych – opowie jedną historię poprzez ilustracje 4 rysowników z różnych stron Polski – Grzegorza Przybysia, Bartka Stefanowicza, Krzysztofa Bryneckiego i Piotra Michalczyka.

 

L.U.C

(Łukasz Rostkowski) – producent muzyczny, performer i kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów nagrodzony m.in. Paszportem Polityki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną i Yachem, okrzyknięty przez dziennikarzy Artystą XXI wieku. Autor mega widowiska 39/89, zorganizowanego wspólnie z Narodowym Centrum Kultury. Pomysłodawca i organizator Rymoliryktanda – ogólnopolskiego dyktanda ortograficznego. Za rozmach i odwagę swoich produkcji, eklektyzm oraz niekonwencjonalne rozwiązania muzyczne niezależnie od talent show, samotnie zdobywał szacunek kolejnych mediów oraz wiele doskonałych recenzji w najważniejszych magazynach takich jak: Wyborcza, Newsweek, Dziennik, Polityka, Wprost czy Przekrój.

W projekcie uczestniczą następujący muzycy: L.U.C – Wokal i beatbox; BOND – Bas; MICHAŁ LASOTA – Perkusja; DJ NATIVE – Elektronika i skrecze; LUMINATOR – projekcja komiksu.

Bilety:
25 zł/os. – przedsprzedaż TicketPro od 27 lutego 2012 r.
30 zł/os. – sprzedaż w dniu koncertu w CK AGORA

(Beata Gonia-Łozowska)