Już tylko do najbliższej niedzieli (20.11.2012) można zgłaszać kandydatury w plebiscycie promujące postawy przełamujące stereotypy w codziennych działaniach.

Zwycięzcy edycji 2011, w 4 kategoriach otrzymają prestiżowy certyfikat „Wrocław bez barier”, sygnowany przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

Na zdjęciu z rąk Macieja Bluja, wiceprezydenta Wrocławia certyfikat odbiera Ariel Fecyk, prezes Stowarzyszenia „Twoje nowe możliwości”, które otrzymało wyróżnienie za promocję równego dostępu do kształcenia osób niepełnosprawnych / fot. skrzynski.info.pl

 

Dla mnie przestrzeń bez barier, to przede wszystkim stan świadomości, z niej wynikają podejmowane działania – mówi Bartłomiej Skrzyński, miejski Rzecznik ds. Osób Niepełnosprawnych. – Chcemy to jeszcze bardziej udoskonalać, pracować wspólnie nad miastem przyjaznym i szeroko dostępnym. Dlatego, poprzez pokazywanie pozytywnych przykładów będziemy zachęcać wszystkich do budowy przestrzeni przyjaznej – dodawał wrocławski w-skers i inicjator certyfikatów.

Certyfikaty zostaną wręczone 2 grudnia (dzień później, w sobotę przypada Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych) podczas konferencji organizowanej przez Rzecznika Praw Obywatelskich wspólnie z gminą Wrocław. Wyróżnienia można zgłaszać w trzech kategoriach: miejsca dostępne dla wszystkich, działania innowacyjne w zakresie powszechnej dostępności, integracja społeczna i społeczna odpowiedzialność biznesu.

Warunkiem otrzymania Certyfikatu (zwycięzców wyłoni komisja) jest zgłoszenie kandydatury do 20 listopada 2011 na adres mailowy wzd@um.wroc.pl lub osobiście do siedziby organizatora ul. G. Zapolskiej 2/4, pok. 347. Szczegóły można znaleźć w stosownym regulaminie, do którego dołączony jest formularz zgłoszeniowy. Szczegóły znajdziecie tutaj

Plebiscyt, organizowany przez wrocławski magistrat po raz drugi, ma zachęcić firmy, organizacje pozarządowe i osoby indywidualne do działań promujących dostępność i brak dyskryminacji na wszystkich płaszczyznach.

(aisoG)

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDOWCIP: …o Hance
Następny artykułPatryk Sypień na MŚ w Tokio [VIDEO]
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.