Ponad 200718 zł brutto zebrane z opłat startowych, 566 drużyn i 2660 biegaczy. Tak w liczbach podsumować można Wrocław Business Run 2018 – bieg organizowany w ramach Poland Business Run. Zebrane fundusze pomogą zmienić życie czterem beneficjentom wydarzenia, umożliwiając zakup protez, wózka i opłacenie rehabilitacji. 

Poland Business Run to największy charytatywny bieg biznesowy, pomagający spełniać marzenia osób dotkniętych niepełnosprawnościami narządów ruchu. Celem inicjatywy jest również promocja aktywnego stylu życia i integracja społeczności lokalnej z biznesem. Od pierwszej edycji, która odbyła się w 2012 roku w Krakowie, sfinansowano zakup protez oraz rehabilitację ponad 350 beneficjentom. Fundacja Poland Business Run wspiera również inne fundacje i organizacje pozarządowe.

Co roku, na początku września w największych miastach Polski rusza jednocześnie sztafeta drużyn, składających się z 5 zawodników. Każdy z nich ma do przebiegnięcia około 4 kilometrową trasę. W stolicy Dolnego Śląska wydarzenie to organizowane jest już po raz czwarty. W tym roku wrocławscy biegacze ruszyli 2 września o godzinie 10:30 z Pergoli przy Hali Stulecia.


W tym roku najlepsze czasy miała drużyna ALBA RUNNING TEAM I. Drugi najlepszy wynik uzyskał zespół DRÄXLMAIER, a trzeci Ecolab- Healthcare. Jednak tak naprawdę nie o zwycięstwo w klasyfikacji tu chodziło. Liczył się cel – pomoc innym.
Ewa Harapin, Paweł Klimas, Michał Martka i Krzysztof Ozga – to właśnie im pomogli zawodnicy, biorąc udział w biegu. Dzięki zebranym funduszom otrzymają oni środki na zakup protez, wózka oraz rehabilitację. Kilkanaście minut biegu tysięcy osób o wielkich sercach pomoże im odmienić życie.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcia: Ola Sopuch