„Poczekalnie-sześć-dwa-zero” to kolejny dyplom studentów IV roku Wydziału Aktorskiego wrocławskiej PWST. Reżyserem spektaklu  jest dyrektor Wrocławskiego Teatru Współczesnego – Marek Fiedor. Premiera już w najbliższy piątek, 28 kwietnia. 

Marta Guśniowska napisała „Poczekalnię…” na II Konkurs Dramaturgiczny Strefy Kontaktu organizowany przez Wrocławski Teatr Współczesny i Miasto Wrocław. Nagrodą dla autorki okazała się realizacja spektaklu w koprodukcji PWST i WTW.

– Do konkursu wpłynęło dużo dobrych tekstów, niestety teatr nie mógł sobie pozwolić  na zrealizowanie wszystkich, które tego były warte – mówi Marek Fiedor. – „Poczekalnia” jest dramatem z takiego starego literackiego nurtu. Dla studentów zmierzenie się z tym tekstem było sporym wyzwaniem, ale i trudnością. Na szczęście są bardzo zdeterminowani i sami garną się do pracy. Niebawem dowiemy się jaki jest efekt tej pracy – opowiada reżyser.

Spektakl składa się z kilku luźno z sobą połączonych historii. Aktorzy grają po kilka postaci, więc można ich będzie zobaczyć w różnych odsłonach.

– Ja gram trzy postacie – mówi Katarzyna Janiszewska. – Jedna z nich jest dość głęboka i złożona. Reżyserowi bardzo zależało na tym, by każdy z nas, a jest nas siedemnaścioro, miał szansę pokazać swoje walory na scenie. Spektakl jest pełen humorystycznych sytuacji i absurdów. Jest lekki, bez żadnych traumatycznych przeżyć, co w obecnych czasach jest wyjątkiem. Myślę, że publiczność przyjmie go bardzo pozytywnie – kończy Janiszewska.

Marta Guśniowska: Poczekalnie-sześć-dwa-zero
Reżyseria:
Marek Fiedor
Asystent reżysera: Igor Kowalunas
Scenografia i kostiumy: Klaudia Laszczyk
Asystentka kostiumografa: Zuzanna Zajt

Występują: Michał Bajor, Mariusz Bąkowski, Malwina Brych, Kacper Gaduła-Zawratyński, Janiszewska Katarzyna, Jan Kardasiński, Grzegorz Karłowicz, Igor Kowalunas, Monika Kulczyk, Magdalena Lamża, Jakub Łopatka, Aleksandra Pałka, Krzysztof Satała, Tomasz Taranta, Adam Turczyk, Mateusz Wiśniewski, Paulina Wosik.


Autor: Sabina Misakiewicz