- REKLAMA -

Są dzieci, które nie mogą z klasą jechać do teatru – TY MOŻESZ TO ZMIENIĆ – pisze Zuzanna Bartczak z Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka.

WCTD od 15 lat prowadzi działania mające na celu wspieranie rozwoju kulturalnego dzieci, bez względu na sytuacje materialną w jakiej znajdują się ich rodziny. Stąd też w 2015 roku powstała akcja UFUNDUJ DZIECKU BILET, mająca na celu przeciwstawienie się wykluczeniom dzieci, które z uwagi na środowisko z jakiego pochodzą, nie mogą sobie na uczestnictwo w kulturze pozwolić. Rozdaliśmy potrzebującym już ponad 200 biletów, ale kolejne dzieci czekają na swoją pierwszą wizytę w teatrze.
Sześcioro przedszkolaków z jednego z wrocławskich przedszkoli chciałoby wraz ze swoją grupą uczestniczyć w spektaklu „Nie ma się czego Bać”. Od nas zależy, czy pochodzenie z rodziny wielodzietnej wykluczy je z życia kulturalnego. Uważamy, że to bardzo ważne, aby cała klasa mogła przychodzić do teatru, aby nikt nie czuł się odrzucony przez swoją sytuacje rodzinną.

POMÓŻMY PRZEDSZKOLAKOM DOŁĄCZYĆ DO GRUPY W TEATRZE!

Darowizny na rzecz biletów dla dzieci można przekazywać za pośrednictwem formularza.

Dzieci nadal czekają na swoją pierwszą wizytę w teatrze

Autor | Zuzanna Bartczak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułImpel na podium w Szamotułach
Następny artykułHaker umysłu | odc. #01 [VIDEO]
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.