Drużyna Impelu Gwardii Wrocław, prowadzona przez trenera Rafała Błaszczyka, powoli wraca na właściwe tory. Po serii fatalnych występów przyszedł czas na oczekiwane zwycięstwa, najpierw w pucharze Challenge, a następnie na krajowym podwórku z zespołem PTPS-u Piła.

Miejmy nadzieję, ze w kolejnych meczach, Impel Gwardia w dalszym ciągu będzie na fali / fot. Impel Gwardia Wrocław

Spotkanie z Piłą było bardzo ważne, zarówno w pojęciu psychologicznym, jak i sytuacji zespołu w tabeli PlusLigi Kobiet. Po kilku porażkach z rzędu nareszcie przyszedł czas na zwycięstwo. W Hali Orbita, siatkarki Impelu Gwardii pokazały skuteczną i konsekwentną siatkówkę. Jak zwykle z bardzo pozytywnej strony zaprezentowała się przyjmująca – Katarzyna Jaszewska, która zgarnęła też statuetkę MVP. Równie pozytywnie pokazały się środkowe zespołu ze stolicy Dolnego Śląska – Zuzanna Efimienko oraz rezerwowa Dominika Sobolska.

 

Zwycięstwo z Piłą może stanowić pozytywny impuls, w kontekście kolejnych spotkań w lidze i być bodźcem do sukcesywnego awansu drużyny w tabeli PlusLigi.

 

Impel Gwardia Wrocław – PTPS Piła 3:1 (19:25, 25:23, 25:9, 26:24)

Impel Gwardia: Haładyn, Jaszewska, Efimienko, Mroczkowska, Czypiruk, Wilson, Krzos (libero) oraz Folta, Medyńska, D. Sobolska, Rosner

PTPS Piła: Kuligowska, Brown, Martałek, Hudima, Kaczmar, Kosmatka, Wysocka (libero) oraz Naczk, Kajzer, Paszek, Krawulska

MVP: Katarzyna Jaszewska (Impel Gwardia Wrocław)

 

 

(Mateusz Dziemidowicz)