Piłkarze ręczni lidera II ligi Śląska Wrocaw pokonali w hali Orbita Pogoń Oleśnica 30:20 w meczu 20. kolejki. Już w następną niedzielę wrocławianie podejmą, także w hali przy ul. Wejhorowskiej (godz. 14.30) Spartę Oborniki Śląskie.

Daniel Grobelny / fot. wks-slask-wroclaw.pl

To był nieco sentymentalny mecz dla szczypiornistów Śląska, z których jeszcze w poprzednim sezonie spora część stanowiła o zespole z Oleśnicy. Na dodatek obecny szkoleniowiec WKS-u Tomasz Folga był wówczas trenerem Śląska.

Początek spotkania szybko przyniósł przewagę Śląsk, który po 11 minutach zwyciężał 8:2. Jednak drużyna z Oleśnicy nie chciała łatwo sprzedać skóry i w 23 minucie wrocławianie wygrywali tylko 14:12.

Do przerwy Śląsk prowadzi 17:12, a później, kiedy kibice z dziećmi mieli okazję do niesamowitej zabawy – jak to zwykle podczas meczów szczypiornistów Śląska, lider II ligi zaczął powiększać przewagę. Ostatecznie wrocławianie zwyciężył 30:20.

Już w niedzielę podopieczni Tomasza Folgi zgrają w Orbicie ze Spartą Oborniki Wielkopolskie.

Śląsk Wrocław – Pogoń Oleśnica 30:20 (17:12)

Śląsk: Schodowski, Sapała – Celek 4, Żubrowski 4, Grobelny 6, Herudziński 7, Sendra 2, Krawczyk 2, Niciński 1, Szabat 2, Piłat, Kłos 2, Czyżewski.

Pozostałe wyniki 20. kolejki: Orlik Brzeg – Szczypiorno Kalisz 27:39 (10:14), MKS Poznań – Olimp Grodków 29:23 (13:12), AZS Zielona Góra – Żagiew Dzierżoniów 23:22 (13:12), Sparta Oborniki Wlkp. – UKS Polkowice 27:28 (10:10), Zagłębie II Lubin – OSiR Komprachcice 31:29 (15:14), Tęcza Kościan – pauzowała.