Po pierwszym udanym meczu z Energą MKS Kalisz 3:0, zawodniczki Marka Solarewicza kolejny raz na wyjeździe powalczą o  zwycięstwo. Tym razem rywalem wrocławianek będzie BKS Profi Credit Bielsko-Biała.

Drużyna z Bielska to z pewnością wymagający przeciwnik. W ligowej tabeli zajmują czwarte miejsce. Mimo że rozegrały jeden mecz mniej niż wrocławianki to, jak na razie ich dorobek punktowy jest nieco wyższy – siedem punktów. W ataku prym wiedzie Katarzyna Konieczna, która dwa lata temu broniła jeszcze biało-zielonych barw, podobnie jak Kornelia Moskwa. Ponadto siatkarki Solarewicza będą musiały zwrócić szczególną uwagę na Olivię Różański oraz Emilię Muchę. Przyjmujące są dotychczas najlepiej punktującymi zawodniczkami w bielskim klubie.

#Volley w miniony weekend zdołał przełamać niechlubną passę trzech porażek i pokonał Energę MKS Kalisz bez straty seta. To z pewnością dało całej drużynie porządną dawkę motywacji i wiary we własne możliwości. BKS także ma się czego obawiać. Wrocławianki w swoich szeregach mają zawodniczki, które wyróżniają się na tle całej ligi. Anna Łozowska dobrze radzi sobie w bloku, a Roksana Wers w polu serwisowym. Ponadto siłą całego zespołu jest dobrze funkcjonująca zagrywka, w tym elemencie zdobył aż 37 punktów. Dokładając do tego przyzwoitą skuteczność na skrzydłach, mogą być naprawdę groźne.

Spotkanie BKS Profi Credit Bielsko-Biała z #VolleyWrocław zamknie 5. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę – 25 listopada o godzinie 17.30 w Hali pod Dębowcem, będzie transmitowany na kanale Polsat Sport.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Krystian Janisz / #VolleyWrocław