Ostatnie dwa dni spędziliśmy w okolicach Renomy obserwując nowe rozwiązania komunikacyjne. Oczywiście jest się do czego przyczepić, a lista jest długa. Na pewno na skrzyżowaniu Świdnickiej z Podwalem przydałby się też patrol policji, ale o tym napiszemy później.

Korek nie korek motorniczy zatrzymują się przed pasami. I tak tramwaj za tramwajem. Ma być szybciej?

Najbardziej palący temat to oczywiście usprawnienie, którymi chwaliło się miasto. Stworzono nawet podwójny przystanek, aby tramwaje sprawniej opuszczały skrzyżowanie. Co z tego skoro w ciągu długich obserwacji doliczyliśmy się dosłownie jednego motorniczego, który podjechał swoim składem jako drugi i równocześnie otworzył drzwi. (zobacz zdjęcie niżej)

Nagminnie natomiast zdarza się, że motorniczy rozmawia przez telefon komórkowy i ma gdzieś denerwujących się pasażerów. Właściwie nietrudno dojść do wniosku, że może oni nie wiedzą o podwójnym przystanku przed Renomą. Udało się go stworzyć poprzez zlikwidowanie przejścia dla pieszych. Tyle, że jedynie na jezdni przejście jest przekreślone. Na szynach nadal widać pasy. I to jest argument! Bo tramwaje regularnie stają przed pasami. Ogólnie nikt się nie spieszy i wszyscy mają wytłumaczenie.

Obiecujemy dowiedzieć się dzisiaj: czy prowadzący tramwaje wiedzą o podwójnym przystanku, czy miasto się chwali, a nic z tego nie wynika.

 

O czym jeszcze będziemy dzisiaj pisali?

– napiszemy o blokujących autobusach linii D

– braku policji, gdy jest potrzebna

– taksówkarzach jeżdżących przed Renomą po chodniku

 

Jeżeli po godz. 16 zobaczcie robiących zdjęcia pod Renomą to będziemy my. Przyjedziemy i sprawdzimy czy coś się zmieniło po naszych porannych rozmowach i telefonach.

 

I na koniec. Proponujemy Wam nazwać ten horror na torach (wiemy, że właściwie to tramwaj jeździ po szynach) jednym słowem: torror! Jak Wam się podoba? Piszcie do nas na adres: redakcja@dzielnicewroclawia.pl.

 

DANIEL E. GROSZEWSKI

 

Brawa dla motorniczego tramwaju linii nr 22 (nr 2274) on jako jedyny wykorzystał podwójny przystanek. Oby więcej takich ludzi w MPK! Prosimy: bierzcie przykład z kolegi!
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł– Wejściówki: Impel Gwardia Wrocław – BKS Aluprof Bielsko-Biała
Następny artykułPrzejęli „maryśkę” i „koks”
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.