Za podziemny dwupoziomowy parking ma zapłacić jego wykonawca. Zainwestowane pieniądze z nawiązką mają mu się zwrócić w ciągu 30 lat zarządzania parkingiem. Takie samo rozwiązanie ma funkcjonować na pl. Nowy Targ.

Na parkingu ma zmieścić się około 800 aut. Nic nie jest do końca pewne, bo ostateczne dane poznamy dopiero po 25 maja, gdy złożone zostaną oferty zainteresowanych firm. Wygra ta, która zdecyduje się na najkrótszy termin wykonania, najkrótszy okres zarządzania parkingiem i przygotuje najwięcej miejsc dla aut.

– To w pełni rentowna inwestycja – mówi Agnieszka Wardawa z Hali Stulecia. – Firma inwestuje swoje pieniądze, a potem czerpie zyski przez około 30 lat – wyjaśnia.

Przypomnijmy, że Hala Stulecia jest obecnie remontowana. Prace mają zakończyć się w lipcu. Dzięki obniżeniu płyty głównej i nowemu zaprojektowaniu trybun Hala Stulecia będzie mogła pomieścić aż 10 tysięcy kibiców.

 

DANIEL E. GROSZEWSKI

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł– Schejbal u Majewskiego
Następny artykuł– Święto na Nadodrzu
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.