9 czerwca w klubie Eter odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny. Wszystkie zyski z akcji zostaną przeznaczone na leczenie dziewięcioletniej Kasi Pogorzała cierpiącej na chłoniaka migdałów.

Na rzecz Kasi zagra charytatywnie zespół Bracia, Kasia Kowalska, Hurt oraz Neony.

W grudniu 2010 roku u Kasi rozpoznano chłoniaka (nieziarnicznego) typ B migdałów. Rozpoczęte pięciomiesięczne leczenie, cztery cykle chemioteriapii w klinice Hematologii i Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu nie przyniosły skutku. Obecnie przyjmuje ośmiokrotnie większe dawki chemioterapii, która powoduje bardzo dużo skutków ubocznych i poważną degradację stanu ogólnego organizmu. Wymaga to stosowania wielu leków farmakologicznych, częstych transfuzji krwi, które poprawiają stan dziecka i pozwala na przyjęcie następnego bloku , który znów bardziej pogarsza stan zdrowia. Leczenie jest bardzo żmudne i kosztowne.

W ramach niezbędnej pomocy w uzyskaniu środków na leczenie Kasi, przyjaciele, muzycy i znajomi postanowili zrealizować wielkie charytatywne wydarzenie, dzięki któremu, licząc na dobre serca i udział w niecodziennej serii koncertów, chcą zebrać choć część kwoty jaka potrzebna jest na kosztowną terapię dziewczynki.

Tego wieczora na cenie stanie reprezentacja Wrocławia w postaci wysokoenergetycznych Neonów oraz znanego i uwielbianego od lat Hurtu z Maćkiem Kurowickim na czele. Z Warszawy przyjedzie do nas Kasia Kowalska występująca niedawno w Eterze z niesamowitym projektem „Moja Krew”, czyli własnymi wersjami piosenek Grzegorza Ciechowskiego i Republiki a na zakończenie imprezy wystąpi zespół Bracia, znany z mocnego brzmienia i wyjątkowego wokalu Piotra Cugowskiego. Wszyscy artyści wystąpią charytatywnie.

Pomiędzy występami odbędą się licytacje wyjątkowych pamiątek i gadżetów, które podarowali znani Artyści /Iggy Pop, Hey, Anna Maria Jopek, Kasia Kowalska, Jojo Mayer, Bracia, Hurt, Miloopa, Justyna Steczkowska, Bartosz Porczyk, Katarzyna Groniec/, Sportowcy Śląska Wrocław i Teatr Polski we Wrocławiu. Przez cały czas trwania koncertu czynny będzie sklepik w którym znajdzie się część z ofiarowanych przedmiotów. Wszystkie „fanty” wymieniamy za cegiełki a wpływy z aukcji zasilą konto Kasi.

Wszyscy, którzy nie będą w stanie pojawić się tego dnia w klubie Eter a pragną pomóc dziewczynce, mogą wpłacać swoje „cegiełki” na konto Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową we Wrocławiu”,

11 1160 2202 0000 0001 0214 2867, z tytułem „Dla Katarzyny Pogorzała”.

POGO DLA KASI
BRACIA / KOWALSKA / HURT / NEONY
9 czerwca 2011
Klub ETER, ul. Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław
Start: godz. 18.30

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUniwersytet na trawie
Następny artykułOne year to go [VIDEO]
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.