Coraz większymi krokami do wrocławskiej Hali Stulecia zbliża się Polcon – Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki. Skoro fantastyka, to również gry i to niekoniecznie te na klawiatury, myszki i pady.

Fantastyka to pojęcie bardzo obszerne. Wszak dotyka ono literatury, filmu, gier, muzyki, sztuki… Słowem macki fantastyki oplatają szczelnie magiczne słowo kultura, a skoro Wrocław to Europejska Stolica Kultury, to czym byłby bez konwentu dla ludzi, którzy darzą piękną kochankę wyobraźni całej rzeszy twórców wyjątkowym zamiłowaniem? Polcon poza wernisażami, wystawami oraz spotkaniami z literatami to również święto dla graczy. A co może czekać na osoby lubiące klikać czy rzucać kośćmi na miejscu?

Każdy fan gier komputerowych zdaje sobie sprawę, że jak każdy wytwór kultury (a takim gry są, koniec, kropka) mają one swoje korzenie. Że Call of Duty, World of Warcraft, gry o Geralcie, seria Total War czy inne współcześnie ogrywane tytuły nie powstałyby, gdyby kiedyś wcześniej nie wymyślono jakiegoś protoplasty. Możliwość spotkania ze sprzętem, dzięki któremu dziś możemy coraz większymi krokami zbliżać się do ogólnodostępnego VR, połączona z okazją do ogrania prawdziwych przodków dzisiejszych tytułów, czyli po prostu RetroGralnia. Masa sprzętu, masa gier, masa frajdy.

Jeśli już przy grach zostajemy. Wkręciłeś się w jakiś świat do tego stopnia, że chciałbyś zaprezentować się jako postać w nim występująca? Słowo cosplay jest ci znane jak rosół co niedziela? Na Polconie będziesz miał możliwość się wykazać, ponieważ w jego ramach organizowany jest konkurs, a jeśli nie zdążyłeś ze swoim zgłoszeniem (ostateczny termin minął 5 sierpnia) to konwent będzie świetną okazją do zobaczenia i poznania osób, które spędzają godziny na tworzeniu swoich strojów i wcielaniu się w pokazywane postaci.

Gry to nie tylko mysz, klawiatura i pad. To również planszówki, które w ostatnich latach podbijają coraz więcej serc. Polcon będzie więc miejscem, w którym każdy fan zmagań na planszy i bitewniaków będzie mógł odnaleźć coś dla siebie. Wszystko przez to, że cała, powtarzam, cała płyta główna w Hali Stulecia zamieni się w ogromny Games Room. Organizatorzy zapewniają o udostępnieniu prawie stu stanowisk, na których będzie można pograć w gry dostępne w działającej na miejscu wypożyczalni.

Polcon skrótowo rzecz ujmując zapowiada się ciekawie dla graczy. Będzie dobrą okazją do pogrania, spotkania się z ludźmi, których interesuje to samo, co ciebie. Zatem gwoli ścisłości: kto pomiędzy 18 a 22 sierpnia idzie pograć?

Autor | Patryk Rudnicki