W poniedziałek Impel Wrocław po zwycięstwie nad PGE Atom Trefl Sopot, wyrównał wynik rywalizacji o finał mistrzostw Polski na 1-1. Decydujące spotkanie w sopockiej Ergo Arenie już w piątek o godzinie 18.

Impelki wygraną w drugim meczu półfinałowym przedłużyły swoje szanse na awans do następnego etapu rozgrywek. Jeżeli wrocławianki zwyciężą w trzecim spotkaniu, to powtórzą sukces z 2014 roku (srebrny medal) i zagrają w finale po raz drugi w historii klubu. Kibice, którzy wybiorą się do Ergo Areny mogą być pewni wielkich emocji, ponieważ obie drużyny zdają sobie sprawę o co grają.

O losie pojedynku mogą zadecydować gwiazdy zespołów. W Hali Orbita byliśmy świadkami rewelacyjnej gry liderek obu drużyn. Katarzyna Skowrońska-Dolata zdobył aż 27 punktów, po drugiej stronie siatki próbowała jej dorównać Katarzyna Zaroślińska z 18 punktami na koncie. Choć równie dobrze o wyniku decydować może to, która strona lepiej zapanuje nad nerwami.

Stawką meczu jest awans do finału mistrzostw Polski, w którym czeka już Chemik Police (pierwsze dwa mecze w Szczecinie 19 i 20 kwietnia). Drużyna mistrza polski dwukrotnie pokonała Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 i na pewno będzie się przyglądała walce swoich potencjalnych rywali w wyścigu o złoty medal.

Trener Impela Wrocław Jacek Grabowski z optymizmem zapatruje się w przyszłość i obiecuje, że następny mecz w Hali Orbita zagrają z Chemikiem Police… nie będzie to sparing.

Trzecie półfinałowe spotkanie, które odbędzie się w Sopocie rozpocznie się w piątek 15 kwietnia o godzinie 18:00 w Ergo Arenie. Transmisję będzie można obejrzeć w Polsacie Sport.  

Autor | Rafał Molenda