Impel Wrocław to jeden z półfinalistów tegorocznych rozgrywek Orlen Ligi. O awans do finału i prawo gry o najwyższe cele zawalczy z Grot Budowlanymi Łódź.

W tym roku faza play-off została bardzo skrócona. O awansie i zajęciu konkretnego miejsca zadecyduje dwumecz. W przypadku równej liczby punktów meczowych – zwycięzcę wyłoni tzw. złoty set. Faza ta potrwa niewiele ponad dwa tygodnie – mistrza Polski powinniśmy poznać około 19 kwietnia.

Impel Wrocław do najważniejszych meczów przystępuje z pozycji wicelidera tabeli. Dzięki temu w półfinale zmierzy się z Grot Budowlanymi Łódź. To bardzo trudny rywal. Impelki trzykrotnie mierzyły się z drużyną z Łodzi w tym sezonie i tylko raz udało im się wygrać. Wszystkie jednak zgodnie podkreślają, że nie patrzą już na wynik poprzednich konfrontacji, a na to, co mogą z nich wyciągnąć i poprawić.

Wydaje się, że siłą napędową łódzkiej ekipy jest Kaja Grobelna. Atakująca szturmem przedarła się do grona najlepszych zawodniczek na swojej pozycji, zdobywając przy tym 10 statuetek MVP. W składzie Budowlanych nie brakuje reprezentantek Polski, które dzielą się swoim doświadczeniem (Paulina Maj-Erwardt, czy Sylwia Pycia) oraz tych, które coraz śmielej radzą sobie na orlenligowych parkietach – jak Martyna Grajber.

Impel ma także czym odpowiedzieć. Trener Marek Solarewicz może być zadowolony z postawy swoich przyjmujących. W wysokiej formie jest także Katarzyna Konieczna, która swoją wartość pokazała m.in. podczas hitwego starcia z Chemikiem Police. Gros punktów blokiem zdobywa Agnieszka Kąkolewska, która w tym momencie jest najlepiej punktującą Impelką. Wielką wartością dla zespołu jest także Micha Hancock, a jej atomowe zagrywki wprawiają w osłupienie nie tylko kibiców.

Wydaje się zatem, że półfinałowe starcia pomiędzy Impelem, a Budowlanymi mogą być ozdobą kończącego się sezonu Orlen Ligi. Pierwszy mecz, w Atlas Arenie, odbędzie się 4 kwietnia o 20:30. Rewanżowe starcie – w Hali Orbita – już 10 kwietnia o 18:00. Bilety na oba mecze można zakupić za pomocą portalu kupbilet.pl