W tym momencie ten pomysł wydaje się nam najbardziej sensowny. Przynajmniej przez kilka dni, aby zwrócić uwagę kierowcom na podwójny przystanek przed Renomą. Mamy nadzieję, że to poskutkuje.

Tylko wspólne działanie może doprowadzić do usprawnienia komunikacji

W tym tygodniu walczymy, aby przez Świdnicką przejeżdżało się sprawniej. Z MPK dowiedzieliśmy się dlaczego podwójny przystanek się nie sprawdza (>>>).

Jednym z pomysłów jest postawienie sygnalizacji świetlnej przed skrzyżowaniem na placu Kościuszki. Naszym zdaniem drogówka, która pomogłaby kierować ruchem na skrzyżowaniu Podwala ze Świdnicką i na przystanku przy Renomie znacznie rozwiązałaby problem komunikacyjny. W tej sprawie kontaktowaliśmy się już z Komendą Wojewódzką Policji. Mają przyjrzeć się sprawie. Jak tylko uzyskamy od nich jakiekolwiek informacje od razu się nimi podzielimy.

Magistrat też nie próżnuje. Co nowego wymyśli? Dowiemy się najpóźniej na początku następnego tygodnia. Na jutro zaplanowano za to prezentację najnowszego tramwaju Skody 19 T w barwach wybranych przez pasażerów w głosowaniu internetowym. Tramwaj ma też przejechać przez miasto. Ciekawe czy utknie w korku.

DEG

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMotorniczym trzeba pomóc!
Następny artykułCzesław Śpiewa i Lao Che w Eterze
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.