W sobotę, 30 sierpnia, policjanci z Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście po raz szósty i zarazem ostatni w tym roku oznakują rowery przed głównym wejściem do Pasażu Grunwaldzkiego. Akcja odbędzie się w godzinach od 14 do 18.

Znakowanie nie daje pełnej gwarancji, że uda się uchronić rower przed kradzieżą, ale w znaczący sposób przyczynia się do zidentyfikowania rzeczywistego właściciela w przypadku kradzieży. Organizowana od początku sezonu wspólna akcja policji i Pasażu cieszy się ogromną popularnością wśród wrocławskich rowerzystów – do tej pory udało się oznakować ponad 200 rowerów.

Aby móc oznakować jednoślad, należy zgłosić się w wyznaczone miejsce z dowodem osobistym oraz przyjść z rowerem w pełni wyposażonym: w światła (z przodu i z tyłu), hamulec oraz dzwonek. Każdy rower po oznakowaniu otrzymuje specjalny numer ewidencyjny i trafia do policyjnego rejestru, dzięki czemu w przypadku kradzieży łatwiej jest go odnaleźć. Wszystkie dane zapisywane są w „Dowodzie Tożsamości Roweru”.

Akcja odbędzie przed głównym wejściem do Pasażu Grunwaldzkiego w godzinach od 14 do 18.

Najbliższy weekend to zarazem ostatni weekend w tym roku, kiedy będzie czynny płatny parking dla rowerów, zlokalizowany przed wejściem do centrum.

Autor | Monika Świerczewska