Niebawem dowiemy się, kto zostanie mistrzem Polski w futbolu amerykańskiego. Panthers Wrocław zmierzą się z Lowlanders Białystok o wyjątkowy puchar Ligi Futbolu Amerykańskiego. Oprócz meczu, kibiców czeka mnóstwo atrakcji (nie tylko dla dzieci). Bilety dostępne na stronie internetowej i w kasach przed meczem.

Polish Bowl rozstrzygnie, kto będzie najlepszą drużyną futbolową w kraju. Tegoroczny finał zapowiada się naprawdę ekscytująco. Panthers Wrocław, które już odnosił takie sukcesy, podejmie Lowlanders Białystok. Goście zagrają w finale po raz pierwszy.

Znamy już finalistów – Panthers Wrocław i Lowlanders Białystok. Oprócz meczu czeka nas wiele inny atrakcji. Całe show, które chcemy przygotować w ramach finału połączone będzie z obchodami stulecia niepodległości Polski. Kibice naszej dyscypliny doskonale wiedzą, że emocji nie zabraknie – mówi Marcin Wyszkowski, prezes Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Moc atrakcji

Jedną z wielu atrakcji będą niezwykle ruchliwe maskotki każdej drużyny. Będzie też można przelecieć się balonem Tyskiego (lot trwa 10 minut), czy zobaczyć pokaz futbolu flagowego (odmiana futbolu amerykańskiego) w wykonaniu Teamu Śląsk. Nie zabraknie także nagród w strefie konkursowo-promocyjnej Decathlonu i Neo24.pl. Podczas ceremonii otwarcia hymn Polski zaśpiewa Mateusz Dyba, zwycięzca Idola.

 

Oprócz Waldemara Kasty i Deantle Battle, ambasadorem futbolu amerykańskiego został także Maciej Zieliński, który jest wielokrotnym mistrzem Polski w koszykówce. Co więcej, w 2007 roku wraz z The Crew zdobył mistrzostwo Polski w futbolu amerykańskim.

Cieszę się, że mogłem zostać ambasadorem futbolu amerykańskiego. Grałem w The Crew, wystąpiłem w jednym spotkaniu. Bardzo lubię tę dyscyplinę. Zaraziłem się tym, będąc w Stanach. Na początku w Polsce wyglądało to inaczej, jednak widzimy, jak wszystko się rozwija – mówi Maciej Zieliński.

Najważniejsze trofeum

Puchar XIII Polish Bowl został wyprodukowany przez firmę Glasso. Puchar wyprodukowany jest ze stali, a podstawa jest drewniana. Sama piłka futbolowa jest metalizowana srebrem.

XIII Polish Bowl już w sobotę 21 lipca. Otwarcie rozpocznie się koło godziny 18:15, natomiast strefa rozrywkowa dostępna będzie już od 15:00.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Ola Sopuch