- REKLAMA -
Eleven Bike Fest

Polska reprezentacja koszykówki kobiet pewnie pokonała zespół z Irlandii 81:49 w sobotnim meczu towarzyskim. W najbliższą niedziele odbędzie się kolejne starcie tych ekip, tym razem zamknięte dla kibiców.

Biało-Czerwone od początku spotkania grały bardziej agresywnie i były skuteczne w ataku. Rozpoczęły to starcie od prowadzenia 4:0, a po późniejszych akcjach Kariny Szybały przewaga wzrosła do dziesięciu punktów Polki cały czas kontrolowały grę i nie dawały rywalką zbyt dużego pola manewru. Zdecydowanie wyróżniała się Daria Marciniak, która rzuciła 13 punktów i zaliczyła 13 zbiórek. Natomiast po przeciwnej stronie prym wiodła Edel Thornton, ale to było za mało, aby zagrozić naszej kadrze.

W drugiej części spotkaniu Polki postawiły kropkę nad i swoją grą. Rywalki praktycznie nie dysponowały żadnym elementem, który mógłby zagrozić gospodyniom. Krok po kroku powiększały przewagę, która w pewnym momencie wzrosła nawet do 20 punktów. W niedzielę – 3 czerwca spotkanie rewanżowe, tym razem zamknięte dla kibiców.

– Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była słabsza, szczególnie w defensywie. Nie może być tak, że zawodniczka, która popełnia stratę jest ostatnia w obronie, bo nie wraca. To jest kanon. Za bardzo uwierzyliśmy też w nasz rzut z dystansu. To jest do poprawy. Mam nadzieję, że jutro zagramy lepiej niż dzisiaj – mówi Arkadiusz Rusin, trener reprezentacji.


Polska – Irlandia 81:49 (24:16, 17:14, 20:6, 20:13)

Polska: Marciniak 13, Trzeciak 12, Schmidt 10, Misiek 8, Szybała 8, Dobrowolska 7, Naczk 7, Szajtauer 6, Puss 4, Gertchen 2, Adamowicz 2, Stankiewicz 2, Kotnis 0

Irlandia: E. Thornton 14, O’Dwyer 13, Woods 7, Rockall 6, Dwyer 5, Waters 4, Grace 0, Mckenna 0, O’Leary 0, O’Shea 0, H. Thornton 0


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Jakub Skowron / KoszKadra