Polska reprezentacja koszykarek w meczu towarzyskim pewnie pokonała zespół Irlandii 81:49. W planach jest rewanż.

Biało-Czerwone od początku spotkania grały bardziej agresywnie i były skuteczne w ataku. Rozpoczęły to starcie dwoma celnymi trafieniami (4:0), a po późniejszych akcjach Kariny Szybały przewaga wzrosła do dziesięciu punktów. Polki cały czas kontrolowały grę i nie dawały rywalkom zbyt dużego pola manewru. Zdecydowanie wyróżniała się Daria Marciniak, która rzuciła 13 punktów i zaliczyła 13 zbiórek. Natomiast po przeciwnej stronie prym wiodła Edel Thornton, ale to było za mało, aby zagrozić naszej kadrze.

W drugiej części spotkania Polki postawiły kropkę nad i. Minuta po minucie powiększały przewagę (prowadziły już nawet 20 punktami). W niedzielę – 3 czerwca spotkanie rewanżowe, tym razem zamknięte dla kibiców.

– Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była słabsza, szczególnie w defensywie. Nie może być tak, że zawodniczka, która popełnia stratę jest ostatnia w obronie, bo nie wraca. To jest kanon. Za bardzo uwierzyliśmy też w nasz rzut z dystansu. To jest do poprawy. Mam nadzieję, że jutro zagramy lepiej niż dzisiaj – mówi Arkadiusz Rusin, trener reprezentacji.


Polska – Irlandia 81:49 (24:16, 17:14, 20:6, 20:13)

Polska: Marciniak 13, Trzeciak 12, Schmidt 10, Misiek 8, Szybała 8, Dobrowolska 7, Naczk 7, Szajtauer 6, Puss 4, Gertchen 2, Adamowicz 2, Stankiewicz 2, Kotnis 0

Irlandia: E. Thornton 14, O’Dwyer 13, Woods 7, Rockall 6, Dwyer 5, Waters 4, Grace 0, Mckenna 0, O’Leary 0, O’Shea 0, H. Thornton 0


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Jakub Skowron / KoszKadra