Długo pracowano nad tym projektem, aż w końcu się udało. Sformalizowano umowę pomiędzy Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej SA a Polskim Związkiem Piłki Siatkowej oraz czternastoma klubami zaplecza PlusLigi. 

PLPS ma pod swoimi skrzydłami już zespoły z PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet, teraz czas na pierwszoligowców. W ramach współpracy powstanie nowa strona internetowa, która będzie prezentować wszystkie najważniejsze wydarzenia związane z rozgrywkami. W planach są także materiały live z meczów oraz rozbudowane statystki, które będą dostępne dla wszystkich kibiców.

Z każdym rokiem, sezonem dostrzegamy rosnącą profesjonalizację klubów I ligi. Kilka z nich ma bogate doświadczenia, nawet wielkie sukcesy z występów w PlusLidze oraz na arenie międzynarodowej. To spory kapitał, który wymaga też racjonalnych inwestycji. Możliwość sportowego awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej sprawia, że pierwszoligowcy zdecydowanie efektywniej będą się mogli przygotować do udziału w rozgrywkach PlusLigi wypełniając istotną część wymagań stawianych klubom najwyższego szczebla  – mówi Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

PLPS SA pozyskała także partnera telewizyjnego, który wprowadzi mecze zaplecza PlusLigi na nowy poziom. Mecze pierwszoligowych zespołów będą transmitowane na antenie Polsatu Sport, wśród siatkarskiej elity.  Na samym starcie transmitowany będzie hit każdej kolejki I Ligi. To bardzo duży krok nie tylko dla klubów z zaplecza PlusLigi, ale także dla rozwoju całej polskiej siatkówki.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Gwardia Wrocław