Od wczoraj po internecie krążą krótkie filmy, w których znani ludzie ślą życzenia i słowa wsparcia dla Polski z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Zebraliśmy najciekawsze z nich.

Zdecydowanie jednym z najciekawszych materiałów jest „100 lecie odzyskania niepodległości” – piękne kadry Polski oraz niesamowity Piotr Fronczewski, w krótkiej opowieści poświęconej Polsce:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przy udziale sześciu zagranicznych gości przygotowało film: „Świat czyta pierwszą depeszę dyplomatyczną odrodzonej Polski”, w którym goście przybliżają widzom treść depeszy przygotowanej przed laty przez Józefa Piłsudskiego:

Polska Fundacja Narodowa do współpracy zaprosiła Mela Gibsona, amerykańskiego reżysera i aktora, którego możemy zobaczyć w filmie „Świętujmy sto lat odzyskania niepodległości przez Polskę”:

Mel Gibson, oprócz występu w spocie Polskiej Fundacji Narodowej, przygotował także wideo w którym śle Polsce najlepsze życzenia:

Nie jest on jedynym zagranicznym twórcą, który przygotował życzenia. Podobne wideo opublikowali twórcy popularnego w Polsce serialu „Wikingowie”. Poniżej trzy obrazy, w których pojawiają się odpowiednio: Clive Standen, Alexander Ludwig oraz Alex Høgh Andersen.

https://www.youtube.com/watch?v=UyeKAauAeik

Twórcy wielokrotnie nagradzanego filmu „Twój Vincent” przygotowali kilkudziesięciu sekundową animację czerpiącą inspirację z twórczości polskiego malarza Ferdynanda Ruszczyca:

Nie są to oczywiście jedyne materiały przygotowanie z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na youtube materiały oznaczane są hashtagiem #PL100.


Zebrał: Patryk Wolny