Zakończyła się rywalizacja Pucharu Świata w lekkiej atletyce. Po fenomenalnych występach, Polacy znajdują się na 2. miejscu w klasyfikacji ogólnej. Przed nimi tylko Amerykanie.

Jeszcze przed niedzielnym finałem Polska znajdowała się na 3. miejscu, tracąc do drugich Francuzów 8 punktów. Jednak świetne występy podczas dnia finałowego pozwoliły polskiej reprezentacji wyprzedzić Jamajkę czy Francję. Pierwsze miejsce zajęli Amerykanie.

Na sukces Polski zapracowali liderzy, którzy nie zawiedli oczekiwań kibiców. Wojciech Nowicki z wynikiem 77,94 m, wygrał rzut młotem z Brytyjczykiem Nickiem Millerem. Triumfował również Marcin Lewandowski, który był bezkonkurencyjny w biegu na 1500 metrów. Drugie miejsca zajęli Paulina Guba (pchnięcie kulą; 19,29 m), Patryk Dobek (400 metrów przez płotki; 49,02 s) i Marcin Krukowski (rzut oszczepem; 80,25m).

Ostateczne 2. miejsce przypieczętowała jednak męska sztafeta 4×400 metrów. Przed startem tej konkurencji Polacy mieli tyle samo punktów, co Brytyjczycy. Szczęśliwym trafem jeden z rywali nie pojawił się na linii startu z powodu skurczu. Dodatkowo w sztafecie przegrali tylko z Amerykanami, co tylko potwierdziło ich pozycję.