Reprezentanci Polski, na organizowanych w Paryżu XXXII Mistrzostwach w Grach Logicznych i Matematycznych, zdobyli aż trzy złote medale. W sumie polska kadra przywiozła ze stolicy Francji 8 krążków, najwięcej ze wszystkich krajów, które wzięły udział w zawodach.

Międzynarodowe Mistrzostwa Francji w Grach Matematycznych i Logicznych (zwane również Mistrzostwami Świata) organizowane są w Paryżu od 1987 roku. Reprezentacja Polski uczestniczy w nich od 1992 r.

Finał tegorocznych rozgrywek odbywał się w dniach 29-30 sierpnia. W skład polskiej kadry weszły 32 osoby, które poradziły sobie najlepiej podczas Mistrzostw Polski, rozgrywanych na Politechnice Wrocławskiej.  Zawodnicy musieli zmierzyć się z matematycznymi zadaniami (często podchwytliwymi) w ośmiu kategoriach wiekowych. W rozgrywkach brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i licealiści, studenci oraz dorośli i profesjonaliści, którzy zawodowo zajmują się informatyką i matematyką.

Wrocławscy licealiści zaprezentowali się w Paryżu najlepiej . W swojej kategorii zajęli pierwsze trzy miejsca. Na pierwszym stopniu podium stanął Krzysztof Olejniczak, drugi był Mateusz Rzepecki (obaj z III LO we Wrocławiu), a trzeci Radosław Girul (XXIV LO we Wrocławiu).

Złote krążki wywalczyli również zawodnicy z innych miast Polski: w kategorii studentów i uczniów szkół pomaturalnych – Łukasz Kalinowski (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; ) oraz w rywalizacji osób dorosłych – Gabriel Listowski z Zabrza .

Srebrne medale zdobyli: Damianowi Dąbrowskiemu (Gimnazjum nr 16 w Szczecinie) w kategorii uczniów klas VII i VIII oraz gimnazjum, a także Grzegorz Adamski (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu). Brązowy medal wywalczyła Alicja Mężyk (Szkoła Podstawowa nr 28 w Kielcach) w rywalizacji uczniów klas V-VI.

Osiem medali to niewątpliwy sukces naszej reprezentacji. Polacy zdobyli najwięcej krążków ze wszystkich startujących krajów.

Zawody swoim patronatem objął Instytut Francuski w Polsce.

Autor: Ola Sopuch