Organizatorzy 29. Hasco-Lek Wrocław Maratonu już po raz trzeci włączają się w akcję pn. „Polska biega”. Bieg na dystansie 4 km zaplanowano na niedzielę, 15 maja na godz. 9.

Renata Granowska (w niebieskiej bluzie) weźmie udział w biegu

– W ubiegłym roku na Stadionie Olimpijskim w gronie biegaczy pojawiło się wiele rodzin. Chciałbym, aby w tym roku było podobnie. Kiedy widzę uśmiechnięte i zadowolone ze swoich osiągnięć dzieci, od razu rośnie mi serce. Cieszę się, że z roku na rok tych młodych sportowców zarażonych biegową pasją jest coraz więcej. Gorąco namawiam wszystkich miłośników biegania – zarówno tych młodszych, jak i tych starszych do wzięcia udziału w akcji „Polska biega”. Gwarantujemy wspaniałą zabawę i moc niezapomnianych wrażeń – zachęca Waldemar Biskup, dyrektor MCS Wrocław.

Bieg odbędzie się w niedzielę, 15 maja o godz. 9.00.  Zawodnicy mają do pokonania dystans 4 km. Zapisy będą przyjmowane w dniu zawodów w godz. 8.00-8.45. Profesjonalną rozgrzewkę przed startem poprowadzi Grzegorz Pieczarka, trener programu „I Ty możesz zostać maratończykiem”. – Zawodnicy pobiegną starą trasą, czyli zielonymi alejkami wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego wyjaśnia dyrektor Biskup. Start i metę ulokowano na pergoli stadionu. Bieg ma charakter rekreacyjny, liczy się uczestnictwo, a nie końcowa klasyfikacja. Udział w imprezie jest bezpłatny i może wystartować w niej każdy, bez względu na wiek i płeć. Na starcie na pewno nie zabraknie wrocławskich VIP-ów. Chęć sprawdzenia się na dystansie 4000 m wyrazili:

– Urszula Włodarczyk, była czołowa zawodniczka w wielobojach lekkoatletycznych, obecnie pracownik naukowy AWF Wrocław,

– Renata Granowska, radna Rady Miejskiej Wrocławia,

– Tomasz Duda, prezes Radia Wrocław,

– Paweł Wróblewski, były marszałek województwa dolnośląskiego,    

– Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miejskiego Wrocławia,

– Marian Czerski, aktor Teatru Polskiego.

Warto dodać, że i w tym roku we wrocławską edycję akcji „Polska biega” zaangażował się Hasco-Lek, który od 2009 roku jest głównym i tytularnym sponsorem wrocławskiego maratonu. – Dla uczestników biegu firma przygotowała 100 zestawów upominkowych. W pakiecie od Hasco-Leku będzie można znaleźć między innymi suplementy diety „Natur Kaps” – mówi Magdalena Krause-Pietkiewicz, rzeczniczka maratonu.

(mkp)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNovocaina i pokaz mody
Następny artykułGienek Loska idzie dalej. Odpadł Mats Meguenni
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.