World of Tanks to gra popularna szczególnie w Polsce – obecnie ponad 3,5 miliona zarejestrowanych kont pochodzi właśnie znad Wisły. Kwestią czasu było zatem wprowadzenie do gry polskich maszyn.

Grać nimi można już teraz, obecnie dostępnych jest łącznie 12 czołgów – 10 jest ogólnodostępne, 2 są maszynami premium, które należy wykupić za wirtualną walutę. Polskie czołgi to przede wszystkim maszyny zadające wysokie obrażenia i charakteryzujące się dużą depresją dział.

Popularność czołgów w Polsce musiała przełożyć się na wprowadzenie rodzimych maszyn do oferty, Wargaming poszedł jednak o krok dalej. Do akcji promocyjnej zaprosili O. S. T. R. -ego oraz zespół Żywiołak, zaowocowało to utworem Polska siła. Niech nie zwiedzie was turbosłowiański tytuł, bo utwór jest wykonany bardzo dobrze pod względem muzycznym – nie spodziewałem się, że z folkowego W moim ogródecku (poza tym utwór już bez nawijki stanowi soundtrack do nowej, polskiej mapy) da się zrobić tak dobry podkład pod rapsy. Warstwa tekstowa, jak na Ostrowskiego jest, cóż, średnia, nadal jednak nie powoduje niesmaku.


Autor: Patryk Rudnicki
Zdjęcie: youtube

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGrupowi rywale Polaków: Kuba
Następny artykułPremiery kinowe (31 sierpnia 2018)
Jego pasją są gry komputerowe oraz gra na saksofonie. Ponadto od dłuższego czasu odnajduje się w pisaniu. Jest totalnie uzależniony od muzyki, której nie dzieli na gatunki, gdyż uważa to za krzywdzące.