8 premiera Teatru dla Początkujących już w najbliższy weekend w Centrum Technik Audiowizualnych. Spektakl tradycyjnie będzie można zobaczyć od soboty do poniedziałku o godz. 20.

– Pamiętać to jest łatwo. Każdy głupi to wie. Tak samo z mówieniem. Umiesz mówić to mówisz, gorzej gdy nie umiesz a masz coś do powiedzenia. Chcesz to powiedzieć, tak mocno całym sobą, tylko nie pamiętasz co to jest. Nie wiesz czy coś przeżyłeś czy o czymś napisałeś. Pamiętasz tylko, że byłeś pisarzem. I właściwie od tego należało zacząć.  Bo to by oznaczało, że jesteś Wariat. A to już coś – mówi Michał Występek, autor sztuki.

polwariaty

– Tym razem z grupą dwunastu najbardziej wytrwałych amaktorów… a może już aktorów… wystawimy tekst Michała Występka, „Półwariaty”. Jest to tekst oparty na twórczości oraz życiu jednego z najwybitniejszych polskich dramaturgów. Nazwiska nie zdradzę. Nie zdradzamy go również praktycznie do końca spektaklu, dając widzowi możliwość odgadnięcia o kim mówimy. Oczywiście nie jest to jakoś bardzo trudne, ale też nie jest to głównym motywem tego przedstawienia. Autor naszych „Półwariatów” oprócz kompilacji biografii i twórczości naszego bohatera umieszcza się sam na scenie, za sprawą Artura – granego przez Jacka Łamasza, tocząc dialog z ikoną polskiego dramatopisarstwa. Dialog pomiędzy „młodym” a „starym”artystą. Bohaterowie twórczości głównego bohatera wplątują się w świat realny, świat Artura, tworząc groteskową, często absurdalną rzeczywistość.

To chyba najtrudniejszy tekst nad którym pracowaliśmy, zarówno pod względem ilościowym jak i warsztatowym. Mam nadzieję i jestem przekonany, że dzięki talentowi Michała oraz naszych aktorów, zaproponujemy widzom wartościowe przedstawienie – mówi Rafał Kwietniewski, reżyser.


Reżyseria: Rafał Kwietniewski
Scenografia: Dorota Łukasiewicz-Kwietniewska

OBSADA: Agnieszka Baran-Daszkiewicz, Monika Karbowska, Joanna Łużny, Anna Marszałek, Hanna Misiak, Joanna Nowicka-Zagrajek, Katarzyna Olbromska, Adam Chmielewski, Robert Kaczorowski, Jacek Łamasz, Arkadiusz Zagrajek, Amadeusz Zienkiewicz