Komedia Marca Camolettiego otwiera 20. jubileuszowy sezon Wrocławskiego Teatru Komedia. Reżyseruje Wojciech Dąbrowski, a adaptacji dokonał Bartosz Wierzbięta, szerszej publiczności znany jako autor dialogów do filmów „Shrek” czy „Madagaskar”. Zapowiada się niezła zabawa. Pikanterii tej produkcji z pewnością doda Maja, grana przez Ilonę Lewandowską – pisze Sabina Misakiewicz.

 

Wierzbięta współpracował już z WTK przy znakomitym „Boeing Boeing”. Tym razem postanowił jego bohaterów umieścić w nowych życiowych okolicznościach. Akcja spektaklu rozgrywa się także w domu Maxa  i Joli.  Nieodłącznym elementem tej układanki jest znana z ciętego języka – pomoc domowa. Jednak to nie ona da się im najbardziej we znaki.

W spektaklu, jak to w życiu. Będzie zdrada, sex i pragnienie miłości. Nie zabraknie komicznych wpadek i trzaskających drzwi.  Znakomici aktorzy i rewelacyjne dialogi są gwarantem sukcesu, na miarę tego, jaki odniósł „Boeing Boeing”.

 


Ilona Lewandowska: Z potrzeby kochania i bycia kochanym

Ilona Lewandowska / arch. aktorki

Rąbka tajemnicy uchyla nam Ilona Lewandowska, aktorka znana widzom także z „Pierwszej miłości” czy „Przyjaciółek”. 

SABINA MISAKIEWICZ: – Już niebawem na deskach Teatru Komedia „Pomoc Domowa” Marca Camolettiego. O adaptację zadbał Bartosz Wierzbięta, więc mamy gwarancję, że będzie śmiesznie. Grasz jedną z postaci, Maję. Jaka ona jest?
ILONA LEWANDOWSKA: – Maja jest uroczym, mam nadzieję,  acz bardzo naiwnym, wręcz głupiutkim stworzeniem. Nie mogę zbyt wiele zdradzić, więc powiem tylko tyle, że namiesza, co nieco w małżeństwie Maxa i Joli. 
SABINA MISAKIEWICZ: Mówisz, że Maja jest głupiutka, ale czy jest Ci choć odrobinę bliska?
ILONA LEWANDOWSKA: – Tak, jest mi bliska o tyle, że dość często jestem obsadzana w rolach głupiutkich dziewcząt, ale czuję się w obowiązku dodać, że zupełnie nie wiem dlaczego. Trzeba jednak podkreślić, że Maja jest postacią pozytywną, a jej dążenia wynikają – jak u większości z nas – z potrzeby kochania i bycia kochanym. 
SABINA MISAKIEWICZ: Czyli Maja rozrabia z potrzeby miłości. Rozumiem. Zdradź nam jeszcze czego mają spodziewać widzowie, którzy przyjdą obejrzeć ten spektakl?
ILONA LEWANDOWSKA: – Najlepiej niczego – proszę po prostu przyjść z otwartą głową i w nastroju do zabawy – resztą zajmiemy się my !


Tytuł: Pomoc domowa

Autor: Marc Camoletti
Reżyseria: Wojciech Dąbrowski
Adaptacja: Bartosz Wierzbięta

Obsada: Dorota Wierzbicka-Matarrelli, Katarzyna Skoniecka, Ilona Lewandowska, Wojciech Dąbrowski, Kornel Sadowski

Scenografia: Wojciech Stefaniak
Muzyka: Bartosz Pernal
Opracowanie muzyczne: Paweł Dobosz
Kostiumy: Zofia de Inez
Światła: Alicja Pietrucka

Czas trwania: 120 minut

PREMIERA: niedziela, 25 września 2016, godzina 18.00
W dniach 22-24 września grane będą spektakle przedpremierowe.
Kolejne terminy to 29-30 września oraz 22-23 października.

Autor | Sabina Misakiewicz