Podczas jubileuszowego Finału Wielka Orkiestra zagra pod hasłem: „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą”.

Organizatorzy kolejny raz chcą się skoncentrować nad opieką medyczną wcześniaków. Tym razem zwrócono także uwagę na zdrowie chorych na cukrzycę mam. Wg Światowej Organizacji Zdrowia cukrzyca to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Fundacja od kilku lat kupuje pompy insulinowe dla chorych kobiet, które dzięki planowaniu odpowiedniej terapii w ciąży mogą urodzić zdrowe dzieci. Fundacja ma w planach zakup kolejnych kilkuset urządzeń, tak aby w 100 proc. zaspokoić potrzeby przyszłych matek.

Wolontariat

Aby zostać wolontariuszem WOŚP należy się najpierw zarejestrować. Można to zrobić wchodząc na stronę www.wosp.wroc.pl. Następnym krokiem jest udział w jednym z trzech spotkań w Zespole Szkół Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej przy ul. Worcella 3. Spotkania zaplanowano na 9 i 16 grudnia. Warto dodać, że we Wrocławiu przewiduje się ok. 2 tysięcy wolontariuszy, którzy docelowo działać będą w 6 sztabach.

Atrakcje

Centrum wrocławskich wydarzeń orkiestrowych będzie Rynek. Tutaj, 8 stycznia 2012r., stanie główna scena, gastronomia i WOŚP-owe sklepiki (cały czas trwają rozmowy z zespołami, które mogłyby wystąpić). Podobnie jak w zeszłym roku, zza sceny ,o godz. 20.00, wystrzeli światełko do nieba. Dodatkowo fajerwerki rozświetlą wrocławskie niebo przed Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej na Bujwida i Wojewódzkim Szpitalem Chorób Dziecięcych im. Korczaka na ul. Kasprowicza.

Najprawdopodobniej, wzorem poprzednich lat, Placem Solnym zawładną pasjonaci aut i motocykli. Nad wszystkimi finałowymi działaniami we Wrocławiu honorowy patronat objął Prezydent Miasta Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z Finałem we Wrocławiu będzie Biała Niedziela. W czasie akcji lekarze, bez skierowania, a jedynie po wcześniejszej telefonicznej rejestracji, wykonywać będą małym pacjentom specjalistyczne badania. Na chwilę obecną udział w akcji potwierdziły: Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej na Bujwida oraz Klinika Nefrologii Pediatrycznej, Chirurgii i Urologii Dziecięcej na ul. M. Curie-Skłodowskiej. Do 8 stycznia liczba palcówek powinna się poszerzyć.

We Wrocławiu odbędą się liczne imprezy okołofinałowe. W planach znalazły się m.in. występy zespołów szantowych w Klubie Łykend czy zawody off-roadowe (prawdopodobnie na Niskich Łąkach). Być może uda się zorganizować wystawę w związku z XX-leciem Finałów WOŚP we Wrocławiu.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.wosp.wrocl.pl oraz www.wosp.org.pl


 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCukierki zamiast mandatów
Następny artykułZDJĘCIE: Mikołajki
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.