„Nośne melodie, okręcone brzmienia i spora dawka elektroniki podanej w rozmaitych kontekstach muzycznych: od triphopu, przez drumn’bass do folku”. Tak będzie na pierwszym w tym roku koncercie z cyklu RAM Session. W czwartek – 28 stycznia od godz. 20 na antenach Radio RAM i Radio Wrocław Kultura zagrają Poprzytula.

Ze zderzenia dwóch muzycznych osobowości powstała ciekawa autorska wypowiedź. Poprzytulę stworzyli Alicja Kalinowska, wokalistka czynnie działająca na wielu muzycznych obszarach i Kuba Mitoraj, gitarzysta i współtwórca zespołu Bipolar Bears.

W maju 2013 roku, nakładem wrocławskiej Anteny Krzyku ukazała się ich debiutancka płyta ‚Pobudzik’. Zespół zdobył nagrodę Trytona dla największej osobowości festiwalu na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym FAMA w 2013 roku, pojawił się też w jednej z edycji programu X Factor, gdzie pod swoje skrzydła wziął ich Kuba Wojewódzki.

W skład poprzytulny wchodzą także Grzegorz Posłuszny(gitara basowa), Łukasz Pospieszalski(instrumenty klawiszowe) i Michał Piotrowski(perkusja).

XVIII RAM Session w czwartek 28 stycznia od 20:00 na 89,8 FM, a także na www.radioram.pl i na www.radiowroclawkultura.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułENEMEF: Noc Polskiego Kryminału
Następny artykułPodobno dobrych westernów się już nie robi, podobno…
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.