Po nieudanym meczu inauguracyjnym siatkarki Marka Solarewicza będą starły się zatrzeć złe wrażenie. Przed nimi jednak niełatwe zadanie, bo do Orbity przyjadą wicemistrzynie Polski – ŁKS Commercecon Łódź.

Wrocławianki nowy sezon w Lidze Siatkówki Kobiet rozpoczęły od porażki na wyjeździe z beniaminkiem – Radomką Radom 2:3. Pewnie wygrywając dwa pierwsze sety ostatecznie oddały inicjatywę gospodyniom i w tie-breaku nie dały rady zatrzymać rywalek.

Teraz przyszedł czas na pierwszy mecz domowy. Do Hali Orbita przyjedzie zespół z absolutnego topu – ŁKS Commercecon Łódź. Drużyna pod wodzą Michała Maska nie przeszła w okresie przygotowawczym tak wielkich zmian jak #VolleyWrocław.

Mocnym filarem drużyny są z pewnością Zuzanna Efimienko – Młotkowska, Regiane Bidias, czy Krystyna Strasz. Do zespołu dołączyły także Monika Bociek i Aleksandra Wójcik – obie z nieistniejącej już drużyny Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna. Dla kibiców z Wrocławia znajomą twarzą jest na pewno Valerie Nichol. Amerykańska rozgrywająca przez ostatni sezon broniła biało-zielonych barw. Latem zamieniła Wrocław na Łódź.

W wrocławskiej drużynie z pewnością ważnym ogniwem jest Roksana Wers. Pani kapitan w ostatnim meczu przeciwko Radomce razem z Natalią Murek była filarem ofensywy. Początek spotkania w sobotę – 10 listopada o godzinie 16:30 w Hali Orbita.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: materiały prasowe