Przegraną 22:23 (10:12) w meczu z Niemkami swój udział na mistrzostwach Europy zakończyły polskie piłkarki ręczne. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisała się Kinga Achruk, która z siedmioma golami na koncie została wybrana MVP tego spotkania.

Ten pojedynek rozpoczął się podobnie do dwóch poprzednich: wyrównana gra w pierwszych minutach, potem uzyskanie kilku bramek przewagi przez rywalki Polek i kontrola wydarzeń boiskowych. Odmłodzony na ten turniej polski zespół z kilkoma debiutantkami w kadrze wyciągnął wnioski ze swojej wcześniejszej postawy w grze defensywnej, czego efektem była tylko dwubramkowa przewaga (12:10) Niemek do przerwy.

Tuż po zmianie stron podopieczne Leszka Krowickiego przeżywały ciężkie chwile. Straciły trzy bramki z rzędu i znów skazały się na heroiczną pogoń za wynikiem. Tym razem, jednak ich starania nie poszły na marne i na pięć minut przed końcem objęły nawet prowadzenie 21:20. Szkolne błędy w ataku i rozegraniu przyczyniły się do roztrwonienia tej skromnej przewagi i koniec końców mała iskierka nadziei na sukces tląca się nieśmiało w naszych sercach została zgaszona wraz z ostatnią syreną.

Polki przegrały 22:23 i tym samym z trzema porażkami i zerowym dorobkiem punktowym odpadają z turnieju, zajmując czwarte miejsce w grupie.

*

NIEMCY – POLSKA 23:22 (12:10)

NIEMCY: Kramarczyk, Woltering – Klein, Lang 6, Karolius, Schmelzer, Loerper 2, Behnke 1, Kramer 1, Naidzinavicius 1, Hubinger 4, Bolk 1, Huber 7 (5), Fischer, Wohlbold, Stolle.

POLSKA: Gawlik, Płaczek – Kobylińska 1, Gęga 2, Kowalska 2, Królikowska, Grzyb 4 (4), Janiszewska 1, Drabik 4, Kozłowska, Galińska, Wojtas, Nosek, Szczecina, Achruk 7, Andrzejewska 1.

Autor | Marcin Paluch

  • Zdjęcie | ZPRP/ Łukasz Laskowski / PressFocus