Porażka Polek w meczu o wszystko

Przegraną 22:23 (10:12) w meczu z Niemkami swój udział na mistrzostwach Europy zakończyły polskie piłkarki ręczne. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisała się Kinga Achruk, która z siedmioma golami na koncie została wybrana MVP tego spotkania.

Ten pojedynek rozpoczął się podobnie do dwóch poprzednich: wyrównana gra w pierwszych minutach, potem uzyskanie kilku bramek przewagi przez rywalki Polek i kontrola wydarzeń boiskowych. Odmłodzony na ten turniej polski zespół z kilkoma debiutantkami w kadrze wyciągnął wnioski ze swojej wcześniejszej postawy w grze defensywnej, czego efektem była tylko dwubramkowa przewaga (12:10) Niemek do przerwy.

Tuż po zmianie stron podopieczne Leszka Krowickiego przeżywały ciężkie chwile. Straciły trzy bramki z rzędu i znów skazały się na heroiczną pogoń za wynikiem. Tym razem, jednak ich starania nie poszły na marne i na pięć minut przed końcem objęły nawet prowadzenie 21:20. Szkolne błędy w ataku i rozegraniu przyczyniły się do roztrwonienia tej skromnej przewagi i koniec końców mała iskierka nadziei na sukces tląca się nieśmiało w naszych sercach została zgaszona wraz z ostatnią syreną.

Polki przegrały 22:23 i tym samym z trzema porażkami i zerowym dorobkiem punktowym odpadają z turnieju, zajmując czwarte miejsce w grupie.