W meczu o brąz na turnieju olimpijskim w Rio polscy szczypiorniści przegrali z Niemcami 25:31 (13:17). Tym samym Gladiatorzy kończą imprezę bez medalu, lądując ostatecznie na czwartym miejscu.

Po początkowych fragmentach pierwszej połowy mogliśmy odnieść wrażenie, że Biało-Czerwoni bardzo szybko podnieśli się psychicznie po porażce w półfinale. Udało nam się wyjść nawet na trzybramkowe prowadzenie. Później, jednak nasza gra kompletnie się posypała. Od stanu 8:5 dla naszych Orłów rzuciliśmy jednego gola przy siedmiu trafieniach Niemców. Chaos jaki wdarł się w szeregi Gladiatorów szczególnie w ataku uniemożliwiał odrobienie strat, przez co do szatni schodziliśmy przegrywając 13:17.

Druga połowa to koncertowa gra Niemców. Nasi zachodni sąsiedzi sukcesywnie powiększali przewagę. Polacy ani na chwilę nie zbliżyli się wynikiem do rywala. O ile nasza postawa w obronie nie wyglądała tragicznie, a wręcz miejscami bardzo dobrze, to już gra w ofensywie pozostawiała wiele do życzenia. Zbyt rzadko uruchamialiśmy skrzydłowych i kołowych, przez co skazywaliśmy się głównie na rzuty z dystansu. Swojego dnia nie miał dzisiaj Karol Bielecki, który trafił zaledwie trzy razy. Biało-Czerwoni grali za mało kombinacyjnie, czym zdecydowanie ułatwiali zadanie Niemcom. Tak kiepska dyspozycja podopiecznych Talanta Dujszebajewa nie mogła przynieść innego rezultatu jak porażka 25:31.

Zagraliśmy bardzo słaby mecz. Niestety nie udało nam się tutaj wygrać żadnego z dwóch spotkań w strefie medalowej. No i cóż, mamy czwarte miejsce, najgorsze z możliwych. Popełnialiśmy błędy, byliśmy nieskuteczni. Niemcy po prostu byli bardziej zmotywowani od nas – powiedział Karol Bielecki.

Wraz z tą przegraną przepadła szansa na zdobycie olimpijskiego medalu. Z brązowego krążka cieszyć się mogą reprezentanci Niemiec.

*

POLSKA – NIEMCY 25:31 (13:17)

POLSKA: Szmal, Wyszomirski – Lijewski 5, Jachlewski 2, Krajewski 5, Bielecki 3, Wiśniewski 1, B. Jurecki 2, M. Jurecki, Jurkiewicz 3, Syprzak 1, Daszek 3, Kus, Szyba.

NIEMCY: Wolff, Heinevetter – Gensheimer 6, Lemke, Wiencek 5, Reichmann 7, Wiede 2, Pekeler 1, Weinhold 3, Strobel, Fath, Hafner, Kuhn 4. Drux 3.

Autor | Marcin Paluch

  • Zdjęcie | ZPRP