Porażka z Ruchem

Śląsk przegrał pierwszy mecz na swoim boisku w tym sezonie. Wrocławianie 1:2 ulegli Ruchowi Chorzów, dla którego obie bramki strzelił Piotr Ćwielong, były gracz WKS-u. Dla gospodarzy trafił Morioka. Debiut w zielono-biało-czerwonych barwach zaliczyło trzech graczy.

Mariusz Rumak nie zaskoczył wyjściowym ustawieniem na ten mecz. Najwięcej dyskusji przed spotkaniem dotyczyło obsady ataku. Mervo, Biliński czy Mervo i Biliński? Szkoleniowiec zdecydował się powtórzyć wariant, który sprawdził się w Krakowie i postawił na Polaka.

Biliński pierwszy raz pokazał się w 22. minucie, gdy świetnie znalazł się z piłką przed polem karnym, uderzył, ale jego strzał minimalnie minął słupek bramki. Chwilę wcześniej doskonałą okazję miał Morioka. Japończyk wyszedł sam na sam z Lechem i… nie zdołał pokonać bramkarza gości. Śląsk zaznaczył swoją przewagę, jednak nie potrafił udokumentować jej bramką.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 38. min, kiedy to dokładnym, technicznym strzałem wynik otworzył Ćwielong. Mistrz Polski ze Śląskiem nie dał szans Pawełkowi, lobując bramkarza efektowną podcinką. Niestety, nie było to ostatnie słowo Ćwielonga w tym meczu. Na początku drugiej połowy dopadł do piłki wypiąstkowanej przez Pawełka na 16. metr i płaskim strzałem skierował piłkę do siatki.

Po godzinie gry trener Rumak zdecydował się dokonac podwójnej zmiany, wprowadzając nowych graczy: Engelsa i Rierę. Kilka minut później na boisku zameldował się Angel Roman. Dla całej trójki był to debiut w oficjalnym spotkaniu Śląska.

Kwadrans po wejściu Riera dynamicznie wpadł w pole karne, gdzie został sfaulowany i sędzia odgwizdał rzut karny. Jedenastkę na gola pewnym strzałem tuż przy słupku zamienił Morioka, dla którego była to trzecia bramka w sezonie. Gospodarze atakowali, naciskali, ale w końcówce nie zdołali już doprowadzić do wyrównania.

Dla Śląska to pierwsza porażka na Stadionie Wrocław pod wodzą Mariusza Rumaka. Szansa na rehabilitację już w piątek. O godz. 20:30 WKS podejmie Jagiellonię Białystok. Serdecznie zapraszamy!

Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów 1:2 (0:1)

0:1 – Ćwielong 38′
0:2 – Ćwielong 50′
1:2 – Morioka 75′ (k)

Śląsk: Pawełek – Pawelec, Celeban, Kokoszka, Dvali – Goncalves, Stjepanovic – Alvarinho (69. Roman), Morioka, Madej (62. Engels) – Biliński (62. Riera)

Ruch: Lech – Konczkowski, Grodzicki, Koj, Kowalczyk – Surma, Urbańczyk – Mazek (90. Przybecki), Lipski, Ćwielong – Visnakovs (83. Arak)

Żółte kartki: Alvarinho, Dvali – Grodzicki, Koj
Sędzia: Krzysztof Jakubik