Niby wszytko jest jasne i wiemy, o którą przeprawę chodzi, ale wrocławianie potrafili podyskutować i zobaczyć, która nazwa jest najbardziej medialna i która zyska największa poparcie.

Most Rędziński z lutego 2011 / fot. wikipedia

Oczywiście akcja trwa na fejsbuku pod nazwą: Jak powinna się nazywać nowa przeprawa mostowa we Wrocławiu, dotychczas znana jako Most Rędziński?

Do sobotniego południa (16 lipca) zgłoszono 27 pomysłów. Niektóre z nich są wulgarne i obraźliwe, ale są też takie, które spowodowały nasz uśmiech, jak chociażby: Watergate, Most 2012, Most Dutkiewicza czy Forfiter Bridge. Pojawiły się też bardzo poważne propozycje, jak chociażby Most im. Lecha Kaczyńskiego, ale ta propozycja cieszy się mniejszym poparciem nawet niż zamykający pierwszą piątkę Most Lorda Vadera. Wyżej jest Most Śląski, Most Latającego Potwora Spaghetti i naszym zdaniem absolutny hit głosowania – Most Wanted. Na pierwszym miejscu zgodnie z oczekiwaniem Most Rędziński, bo po co zmieniać nazwę, którą wszyscy używają.

A Wam, która nazwa najbardziej się podoba?

(jb)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWolontariusze do boju!
Następny artykułThe Crew mistrzem Polski
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.