Wrocławski klub ligową rywalizację zacznie już w najbliższą sobotę – 3 listopada meczem z Radomką Radom. Jakie są cele drużyny #VolleyWrocław na nadchodzący sezon?

Po przebojowym okresie przygotowawczym przyszedł czas na rozpoczęcie ligowych zmagań. Przez ostatnie miesiące wrocławska drużyna przeszła wiele zmian. Nowa nazwa, nowi sponsorzy i praktycznie zupełnie nowy skład zespołu, stawia sporo znaków zapytania na kilka dni przed pierwszym meczem.

– Okres przygotowawczy minął nam bardzo dobrze. Zrealizowaliśmy założenia. Dużo pracowaliśmy zespołowo, mamy duży potencjał i ogromne możliwości. Jeśli chodzi o cel zespołowy to rozwijać się, cieszyć się grą i osiągać jak najwięcej sukcesów – mówi Marek Solarewicz, pierwszy trener #VolleyWrocław.

W drużynie siatkarek z zeszłego sezonu pozostały tylko Natalia Murek, Weronika Wołodko i Anna Łozowska. Pozostałe zawodniczki, to nowe nabytki #VolleyWrocław.

– Wrocławski klimat sprzyja treningom. Relacje z dziewczynami mamy wspaniałe. Nasze charaktery są dobrze dobrane, więc rozumiemy się nie tylko na boisku, ale też poza nim. Poza tym jesteśmy walczakami i na pewno sprawimy w tym sezonie niejedną niespodziankę – dodała Roksana Wers, kapitan wrocławianek.

Oprócz dobrej atmosfery siatkarki nie mogą narzekać na brak atrakcji. Jeden ze sponsorów – Mercedes-Benz Grupa Wróbel, przeznaczyła trzy samochody swojej marki do użytki wrocławskiej drużyny.

– Bardzo się cieszę, że możemy Was gościć w naszych progach. Mamy pewne tradycje, które chcemy kontynuować. Nasze motto brzmi „Napędzamy najlepszych” i chcemy przekazać Wam trzy samochody, by dzielnie służyły zawodniczkom. Na ręce pana prezesa Grabowskiego przekazuję klucze do samochodów. Mam nadzieję, że będą służyły i przynosiły liczne sukcesy – mówi Andrzej Tryba, dyrektora oddziału Mercedes-Benz Grupa Wróbel we Wrocławiu.


Autor: Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Krystian Janisz / #VolleyWrocław