Od dwóch lat jesteśmy świadkami dynamicznego rozwoju Szkółki Siatkówki Plażowej „Kangury” Wrocław. Młodzi adepci „plażówki” szybko zaczeli odnosić sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Teraz inicjatorzy „Kangurów” postanowili założyć kolejny projekt – tym razem w wersji halowej!

Młoda para Mateusz Bury & Błażej Pellowski, oprócz plażówki będzie reprezentowała Kangury również na hali / fot. Paweł Kot

Wszystko zaczęło się od pomysłu dwóch panów – Tomasz Kucharskiego oraz Michała Zuba, którzy mając ogromne doświadczenie w sferze siatkówki plażowej w Polsce i zagranicą postanowili założyć we Wrocławiu szkółkę „Kangury Wrocław”.

 

Podopieczni Magdaleny Wiśniewskiej – Huczak już w pierwszym roku działalności klubu zaczęli odnosić spore sukcesy, zdobywając medale na Mistrzostwach Województwa! W tym roku par, które pod szyldem „Kangurów” reprezentowały Dolny Śląsk było jeszcze więcej. Bez dwóch zdań jest to wynik ogromnej pracy samych zawodników, działaczy klubowych, ale przede wszystkim trenera – Tomasza Surtela, którego zaangażowanie i potencjał trenerski, dały swoje plony w postaci wyników.

 

Teraz, działacze Kangurów wdrożyli w życie kolejny projekt, tym razem klub siatkarski, w tej standardowej, halowej wersji. Filozofia Tomka Kucharskiego i Michała Zuba opiera się na szkoleniu młodych zawodników, w wieku kadeta (13-15 lat) oraz juniora (16-18). Na tą chwilę klub prowadzi rekrutację w tej drugiej kategorii. Ponadto wychowankowie Kangurów będą mogli kontynuować karierę grając w IV lidze seniorów! –To nowatorski i bardzo perspektywiczny pomysł, chcemy stworzyć we Wrocławiu konkurencję dla Gwardii i rozszerzyć możliwości do treningu siatkówki, dla młodzieży w tym mieście – tak podsumowuje ten pomysł prezes Kangurów i Stowarzyszenia „Kocham Sport”, Tomasz Kucharski. W tym sezonie zawodnicy reprezentujący Kangury będą mogli zmierzyć się w lidze Spartan Volley Cup oraz Amatorskiej PlusLidze.

 

Treningi odbywać się będą trzy razy w tygodniu, pierwszy już w najbliższy poniedziałek (03.10) o godzinie 18:45 w hali Gimnazjum nr 13, przy ul. Reja! Wszystkich chętnych, w wieku 15-18 lat, do gry w nowym siatkarskim klubie we Wrocławiu – ZAPRASZAMY!

(Mateusz Dziemidowicz)