Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami w Empik Renoma podpisano dzisiaj porozumienie o współpracy między trzema klubami: baseballowym KSB, footballowym Devils i lascrossowymi Kosynierzami.

Podczas specjalnej konferencji prasowej zaprezentowano także stroje zawodników i plany na przyszłość. Wszystkie trzy zespoły w swoich dyscyplinach występują w najwyższych klasach rozgrywkowych i walczą o najwyższe laury. Devilsi bronią nawet mistrzowskiego tytułu.

ZOBACZ GALERIĘ Z WYDARZENIA >>>

Wielka Wrocławska Triada (od lewej: Seweryn Plotan, Piotr Duszeńko i Tomasz Kędzia)

W imieniu klubów umowy podpisali: Piotr Duszeńko (KSB), Tomasz Kędzia (Kosynierzy) i Seweryn Plotan (Devils). Prowadzącym konferencję był ten pierwszy, od którego wszystko się zaczęło. Najpierw powstało KS Baseball, a Devils byli jedną z sekcji. Najmłodsi są Kosynierzy, ale także oni mogą wiele wnieść do współpracy. – Baseballiści mogą nas nauczyć jak pozyskiwać środki. Choćby z Urzędu Miasta Wrocławia – mówi Plotan. – Z kolei lacrosse ma już kadrę narodową, która w ubiegłym roku brała w Manchesterze udział w mistrzostwach świata. Zapewne będą służyli nam radą jak należy tę kadrę zbudować – dodaje. – Rzeczywiście możemy podpowiedzieć jak stworzyć reprezentację, w której składzie mogliby zagrać obcokrajowcy z polskimi korzeniami. Tak zrobiliśmy w lacrosse i dzięki temu wiele możemy się od nich uczyć. Podnosi się nasz poziom sportowy – wyjaśnia Kędzia. Oprócz Kosynierów zaprezentowała się także sekcja żeńska uroczych Kosynierek.

Dziwić może jednak nazwa. Triada jednoznacznie kojarzy się przecież z mafią. – Liczyliśmy się, że to słowo może być źle rozumiane. My jesteśmy pozytywni, czynimy dobro, działamy nawet charytatywnie w ramach Wielkiej Triady. Ona ma nam pomóc jeszcze bardziej się rozwinąć – podsumowuje Duszeńko.

Wielka Wrocławska Triada już w ten weekend rozpoczyna wiosnę. W sobotę, 19 marca futboliści Devils rozegrają na Stadionie Olimpijskim sparing z OWLS Bielawa. Początek o godz. 13. Z kolei Kosynierzy w meczu ligowym lacrosse na stadionie przy ul. Sztabowej podejmą Dragons Kraków. Początek o godz. 15.30. Natomiast baseballiści KSB rozegrają w Miejskiej Górce sparing z Demonami.

 

DANIEL E. GROSZEWSKI

 

Niebawem na DzielniceWrocławia.pl rozmowy z Wielką Wrocławską Triadą