Historią Paula Walkera zainteresowali się twórcy filmu dokumentalnego „I Am Heath Ledger”, którzy postanowili stworzyć film upamiętniający przedwcześnie zmarłego aktora.

Paul Walker przede wszystkim kojarzony jest z niemal już kultową serią filmów „Szybcy i wściekli” w których na przestrzeni kolejnych obrazów wcielał się w postać Briana O’Connera. Wystąpił łącznie w sześciu filmach z serii. Dzięki zdobytej popularności, pojawiał się także w innych produkcjach opowiadających o wyścigach samochodowych.

Niestety, 1 grudnia 2013 roku, aktor uczestniczył w wypadku samochodowym. Zginął na miejscu po tym, jak sportowe Porshe, którym jechał, wypadło z drogi uderzając w drzewo. Samochodem kierował kolega Paula Walkera, aktora siedział na miejscu pasażera.

W filmie dokumentalnym zobaczymy nie tylko historię kariery aktora, ale także wywiady z jego przyjaciółmi oraz współpracownikami. Twórcy wykorzystają także archiwalne materiały, w których Walker opowiada m.in. o swoich pasjach czy działalności charytatywnej, której mocno był oddany.

Za realizację reżyserię i produkcję odpowiedzialni będą Derik Murray i Adrian Buitenhuis twórcy obrazu dokumentalnego „I Am Heath Ledger”. Opowieść o Paulu Walkerze „I Am Paul Walker” stanie się kolejnym z serii filmem poświęconym znanym postaciom.

Film ma się pojawić już latem 2018 roku na platformie streamingowej Paramount Network.


Autor: Patryk Wolny