Dominikanie pragną w ciągu najbliższych miesięcy powołać do życia kaznodziejsko-teologiczno-duszpasterską platformę streamingową, która w swoich założeniach przypominać ma katolicką wersję Netflixa.

Za całym projektem stoi o. Adam Szustak znany z kanału youtubowego „Langusta na palmie”. W swoim najnowszym odcinku [NV#211] przedstawia pomysł oraz szczegóły dotyczące katolickiej wersji Netflixa, nad którym już pracuje wraz ze swoim zespołem.

Pomysł bardzo ambitny i co najważniejsze ciekawy. W tworzeniu portalu mają uczestniczyć początkowo sami bracia dominikańscy, a z czasem do współpracy twórcy chcą zapraszać także innych katolickich twórców.

Całkiem możliwe, że grupa docelowa, do której projekt jest skierowany, w której może on znaleźć swojego faktycznego odbiorcę jest wąska. Materiały publikowane na kanale „Langusta na palmie” oraz w serwisice dominikanie.pl (ma zostać przekształcony na wspomnianą platformę) tworzone są z pasji, a nie chęci szybkiego zysku i to najważniejsze.

A że kontent będzie nieco różnił się poziomem od tego znanego z Netflixa. Cóż… niekoniecznie. Oczywiście budżet katolickich produkcji będzie znacznie mniejszy niż środki, które zostały przeznaczone na odcinki „The Crown” czy „Modyfikowanego węgla”, ale może być równie, albo i nawet bardziej, interesujący dla odbiorcy.