Najbliższe spektakle „Nine” – w dniach 3, 4 i 5 listopada 2017 – to ostatnia okazja, żeby zobaczyć ten broadwayowski musical na deskach Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.

Musical Maury’ego Yestona i Arthura Kopita, obsypany nagrodami Tony w 1982 roku,  wystawiliśmy jako pierwsi w Polsce, w reż. Pii Partum – miał premierę w październiku 2014. Scenariusz podejmuje wątki ze słynnego filmu Federica Felliniego „8 1/2” – opowiada historię reżysera, który pogrążony w niemocy twórczej kryje się przed światem w weneckim spa. W roli Guido Continiego występuje Błażej Wójcik, jego żonę Luisę gra Justyna Szafran, dawną protegowaną Claudię Nardi – Magdalena Wojnarowska, producentkę filmową – Bogna Woźniak-Joostberens, a kochankę Carlę Albanese – Ewelina Przybyła z Teatru im. Juliusza Słowackiego. W roli Saraghiny zobaczymy Emose Uhunmwangho.

Bilety w cenie 25-70 zł do nabycia w kasie teatru lub online. Na widzów ostatniego, niedzielnego spektaklu (5 listopada) czekają niespodzianki: można będzie wylosować karnety do spa i zaproszenia do włoskich restauracji.
Nagrody ufundowały Pici Pasta Wratislavia, Pizzeria Si i Pracownia Makaronu Ragu oraz Wrocławskie Centrum SPA.


Autor: Joanna Kiszkis
Zdjęcia: Natalia Kabanow