Holmes wraca na ekrany kin: Warner Bros. potwierdził datę premiery trzeciej części przygód jednego z najsłynniejszych detektywów.

Na kolejną, pełną wartkiej akcji i humoru przygodę wybierzemy się już 25 grudnia 2020 roku. Ponad dwa lata oczekiwania – długo, jednak lepiej późno niż wcale, a związek Roberta Downey Jr. (odtwórcy roli Holmesa) z Marvelowym Tonym Starkiem trwał zdecydowanie zbyt długo, a tym samym blokował pracę nad innymi projektami, w których aktor mógłby wystąpić.

Szczęśliwie, dla fanów Holmesa, nie Iron Mana, po dziesięciu latach i tylu samu filmach Robert Downey Jr. uwolnił się niejako od swojego superbohaterskiego wcielenia i, jak sam potwierdził, chętnie zrealizuje wraz z WB trzecią odsłonę „Sherlocka Holmesa”.

Ostatecznie potwierdzenie padło podczas CinemaConu, na którym Joel Silver, producent dwóch pierwszych filmów, potwierdził słowa aktora wskazując, że zdjęcia najprawdopodobniej ruszą w 2019 roku. Mija kilka kolejnych tygodni, a Warner Bros. przyklepuje całość podając datę premiery.

Pierwszego Holmesa uważam za film naprawdę udany, widziałem go kilkukrotnie i za każdym razem przysporzył mi równie wiele radości z seansu. Druga odsłona niestety okazała się już nieco gorsza, obraz momentami potrafił nudzić. Kontynuacja zebrała także słabsze oceny.

Liczę, że trzecia odsłona okaże się nie tylko lepsza od sequelu, ale także pierwszego „Sherlocka Holmesa”. Na ekranie obok Roberta Downey Jr. wystąpi także Jude Law, który ponownie wcieli się w postać Watsona. Póki co nie wiadomo, kto stanie za kamerą obrazu oraz spod czyjego pióra wyjdzie scenariusz.


 Autor: Patryk Wolny