Rozbiórka kładki dla pieszych nad ulicą Grabiszyńską ruszy już we wtorek, 6 listopada. Prace prowadzone będą nocami, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców i pieszych.

Prace przygotowawcze do rozbiórki trwały już od połowy października. Do tej pory nie powodowały one żadnych utrudnień w ruchu kołowym ani pieszym. W czasie nocnych przerw w kursowaniu tramwajów sieć trakcyjna, podpięta pod kładką, była sukcesywnie przepinana na urządzenia tymczasowe, umożliwiające wykonanie rozbiórki.

Montaż podpór tymczasowych, na których wesprze się konstrukcja kładki w czasie odejmowania pierwszej części pomostu, rozpocznie się już we wtorek 6 listopada.

W nocy z 6 na 7 listopada rozebrana zostanie część środkowa znad torowiska tramwajowego. Ze względów technicznych, jezdnia prowadząca ruch do centrum miasta zostanie wyłączona z ruchu w godzinach 22.00 – 5.00.  Objazd wyznaczono ulicami: Kolejową, Prostą do Grabiszyńskiej.

Kolejne etapy rozbiórki zaplanowano na noce z 8 na 9 listopada (czwartek – piątek), z 12 na 13 listopada (poniedziałek – wtorek) oraz z 14 na 15 listopada (środa – czwartek). Harmonogram rozbiórek przewiduje, że podczas kolejnej nocy demontowana będzie prawa część kładki (patrząc w kierunku do ul. Zaporoskiej), następnie lewa a na koniec schody oraz reszta konstrukcji, zlokalizowanej w części chodnikowej.

Z uwagi na możliwość wystąpienia komplikacji, które skutkować będą zmianami w harmonogramie, miasto na bieżąco informować będzie o utrudnieniach w ruchu na obydwu jezdniach ulicy Grabiszyńskiej, wdrażanych na czas demontażu i wywózki elementów.

Zakończenie prac, związanych z rozbiórką oraz uprzątnięciem terenu po kładce, przewidywane jest na koniec listopada.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: Ola Sopuch