Wyprawki szkolne, książki, zabawki, środki czystości oraz żywność. Te dary, ofiarowane przez pracowników Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, trafią do najbardziej potrzebujących Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich.

Uczestnicy Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego już po raz osiemnasty wyruszają śladem polskich miejsc pamięci na wschodzie, docierając w pierwszej kolejności do tych związanych ze Zbrodnią Katyńską. Odwiedzają tam rodaków, żołnierskie groby, polskie szkoły, placówki opiekuńcze i domy dziecka. Właśnie dla tych najbardziej potrzebujących organizowana jest zbiórka darów.

Do pomocy najbardziej potrzebującym Polakom, mieszkającym na Kresach Wschodnich, postanowili przyłączyć się także pracownicy KOGENERACJI należącej do PGE Energia Ciepła. Za pośrednictwem uczestników Rajdu do będących w potrzebie Polaków trafią między innymi artykuły szkolne, zabawki czy środki czystości.

Piotr Frąszczak, prezes KOGENERACJI, od lat sam uczestniczy w Rajdzie Katyńskim i zawsze z ogromnym wzruszeniem odkrywa, jak wiele polskości można odnaleźć w sercach rodaków zamieszkujących tereny za wschodnią granicą. Z tego powodu tym bardziej jest dumny, że pracownicy zespołu włączyli się do tej akcji.

 


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: mat. prasowe