Premierę musicalu, które akcja toczy się w latach pięćdziesiątych XX wieku zaplanowano na 8 kwietnia w Hali Stulcecia we Wrocławiu. Usłyszymy swingowe przeboje Glenna Millera, Duke’a Ellingtona czy Cole’a Portera. Klimat ma stworzyć orkiestra pod dyrekcją wybitnego jazzmana – Wiesława Pieregorólki.

Plejada gwiazd, zachwycająca muzyka w wykonaniu orkiestry, ogromna dawka humoru oraz historia, która zachwyci wszystkich – zapraszamy na musical „Król swingu” oparty o fabułę filmu „Excentrycy“ w reżyserii Janusza Majewskiego.

Po raz pierwszy na scenie wystąpią wspólnie Maciej Stuhr oraz Kuba Badach. W swingowych przebojach Glenna Millera, Duke’a Ellingtona czy Cole’a Portera usłyszymy również Sonię Bohosiewicz i Natalię Rybicką. Muzyka w spektaklu „Król Swing“ nie jest tłem, lecz pełnoprawnym bohaterem. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada Wojciech Karolak, a orkiestrę poprowadzi wybitny jazzman Wiesław Pieregorólka. Półtoragodzinny spektakl będzie naszpikowany przebojami. Na żywo usłyszymy między innymi: „I’m Getting Sentimental“, „On the Sunny Side of the Street“ , „Chattanooga Choo Choo“ czy „I’ve Got You Under My Skin“.

Premierę musicalu zaplanowano na 8 kwietnia 2016 r. we wrocławskiej Hali Stulecia, następnie „Króla swingu” spotkać będzie można 9 kwietnia w Szczecinie (Azoty Arena) i 10 kwietnia w Poznaniu (Hala Widowiskowo- Sportowa Arena).

Ten musical to świetna propozycja dla miłośników dobrej muzyki, granej i śpiewanej przez jednych z najwybitniejszych Artystów w naszym kraju, ale to również świetny pomysł dla całej rodziny, aby zagłębić się w magię minionej epoki i dużą dawkę pozytywnego humoru.


KRÓL SWINGU
8 kwietnia  – Wrocław – Hala Stulecia godz. 19.00
9 kwietnia  – Szczecin – Azoty Arena godz. 19.00
10 kwietnia – Poznań – Poznań Arena godz. 18.00

Bilety na spektakl we Wrocławiu kosztują: 50-200 zł. Do nabycia: biletyna.pl , eBilet.pl , eventim.pl , kupbilecik.pl