- KARTKA Z KALENDARZA - 22 LIPCA -


Film nominowany do Złotych Globów, szwedzki kandydat do Oscara i jeden z największych przebojów MFF Nowe Horyzonty 2014 – „Turysta” wchodzi na ekrany kin w całej Polsce. Wrocławska premiera tragikomedii Rubena Östlunda („Gra”) już 6 lutego w Kinie Nowe Horyzonty.

- REKLAMA -

Ironiczna wiwisekcja ról, jakie we współczesnym społeczeństwie pełnią kobieta i mężczyzna, przypominająca takie filmy jak „Rzeź” Romana Polańskiego, z miejsca stała się festiwalowym przebojem i została doceniona tak przez krytyków, jak i publiczność. „Turysta” został wyróżniony Nagrodą Krytyki Un Certain Regard na festiwalu w Cannes, był nominowany do Europejskich Nagród Filmowych i Nagrody Parlamentu Europejskiego LUX. Film Östlunda został również laureatem Nagrody Amerykańskich Dziennikarzy Critics’ Choice, docenili go i Polscy widzowie: podczas rozdania Złotych Żuków i nagród festiwalu Tofifest.

Film opowiada o Tomasie i Ebbie, zamożnym szwedzkim małżeństwie, które postanawia spędzić urlop z dwójką dzieci we Francuskich Alpach. Pogoda dopisuje, a ośnieżone stoki narciarskie wyglądają imponująco. Gdy wszyscy jedzą lunch na tarasie restauracji, nagle z gór schodzi na nich lawina. Ebba instynktownie chroni swoje dzieci, Tomas natomiast zabiera telefon i ucieka. Nikomu nic się nie stało, ale o czymś takim trudno zapomnieć. Tomas i Ebba starają się ocalić związek, sytuacja komplikuje się jednak, gdy na jaw wychodzą skrywane dotąd tajemnice. Czy Tomas i Ebba będą na tyle odważni, aby pokonać własne słabości i uratować małżeństwo?

Wrocławska premiera „Turysty” odbędzie się 6 lutego o 20:00 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety do nabycia w kasie kina w cenach 19 (normalny) i 16 złotych (ulgowy). Na pokaz zaprasza Against Gravity, dystrybutor filmu. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie wydarzenia na FB.

Turysta_Plakat

Autor | Kuba Żary

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Burza” [ZAPOWIEDŹ]
Następny artykuł75. urodziny Emilii Krakowskiej we Wrocławiu
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.