Już w najbliższy piątek na ekranach sieci Multikino zagości biografia rotmistrza Pileckiego w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego.

25 września o godz. 18:00 w Multikinie Pasaż Grunwaldzki zapraszamy na specjalny pokaz premierowy z udziałem Marka Szajdy, doktoranta w Instytucie Historycznym UWr, laureata stypendium im. generała Augusta Fieldorfa „Nila”, autora projektu „Jeleniogórscy żołnierze niezłomni”.

Film „Pilecki” to polski fabularyzowany dokument w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego (Marcin Kwaśny – „Rezerwat”) od czasów jego młodości, poprzez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci w maju 1948 roku. Witold Pilecki to jedna z bardziej fascynujących postaci w najnowszej historii Polski. Swoje życie poświęcił walce ze zbrodniczymi dyktaturami XX wieku – niemieckim narodowym socjalizmem i sowieckim komunizmem. Brytyjski historyk prof. Michael Foot zaliczył go do sześciu najodważniejszych ludzi ruchu oporu II wojny światowej. Losy Pileckiego dobitnie świadczą o jedności planów niemieckich i sowieckich okupantów w stosunku do elity polskiego społeczeństwa.

Serdecznie zapraszamy w dniu 25 września o godz. 18:00 do Multikina Pasaż Grunwaldzki. Spotkanie z Markiem Szajdą poprowadzi dziennikarz Michał Hernes.