W ten weekend będzie można zobaczyć cztery filmy: inspirowany prawdziwymi wydarzeniami dramat „Chemia”, film SF „Marsjanin” Ridleya Scotta, komedię obyczajową „Panie Dulskie” Filipa Bajona oraz komedię „Praktykant” z Robertem De Niro.

Czy nadzieja ma jakieś granice? Czy miłość wszystko przetrzyma? To pytania, które stawia odważny film „Chemia” – najpiękniejszy polski film o miłości, który powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak’n’Roll. Reżyser, Bartek Prokopowicz przekonuje, że „Chemia” to przede wszystkim film o niezwykłej relacji dwójki młodych ludzi, którzy balansują na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. „To film dla wszystkich, którzy wierzą, że w życiu najważniejsza jest właśnie miłość. To film o umiejętności odchodzenia, ale także o tym, że trzeba czerpać z życia, póki żyjemy. Życie moje i Magdy Prokopowicz było tylko punktem wyjścia”. W rolach głównych znakomici Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Danuta Stenka oraz Eryk Lubos. Autorem zdjęć jest Jeremi Prokopowicz („Wenus w futrze”, „Rzeź”).

O filmie „Chemia”

Reżyseria: Bartosz Prokopowicz
Scenariusz: Katarzyna Sarnowska, Bartosz Prokopowicz

Obsada:
Agnieszka Żulewska – Lena
Tomasz Schuchardt – Benek
Eryk Lubos – Panda
Danuta Stenka – Doktor Sowa
Anita Jancia – Grażniew
Robert Wabich – Doktor X

***

„Marsjanin”. Kiedy podczas misji na Marsa dochodzi do burzy piaskowej, astronauta Mark Watney (Matt Damon) zostaje uznany za zmarłego i pozostawiony na obcej planecie. Musi polegać na swoim sprycie i woli walki, by znaleźć sposób na wysłanie sygnału na Ziemię. Eksperci NASA dokładają wszelkich starań, by sprowadzić go do domu, a koledzy z załogi planują ekspedycję.

„To opowieść o przetrwaniu. Główny bohater zostaje sam w obcym miejscu i tylko od niego samego zależy, czy zginie, czy wróci do domu. Jeśli straci wiarę i podda się lękowi, nie będzie miał szans. Musi się opanować i wykorzystać swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności, by zawalczyć o życie” – mówi reżyser Ridley Scott. Film jest ekranizacją bestsellerowej powieści Andy’ego Weira. W rolach głównych wystąpili: Jessica Chastain, Kristen Wiig, Jeff Daniels, Michael Peña, Kate Mara, Sean Bean, Donald Glover i Chiwetel Ejiofor.

O filmie „Marsjanin”

Reżyseria: Ridley Scott
Scenariusz: Drew Goddard

Obsada:
Matt Damon – Mark Watney
Jessica Chastain – Melissa Lewis
Kristen Wiig – Annie Montrose
Jeff Daniels – Teddy Sanders
Michael Peña – Rick Martinez
Kate Mara – Beth Johanssen
Sean Bean – Mitch Henderson

***

„Panie Dulskie”. Nowy film Filipa Bajona, twórcy kinowych przebojów „Śluby panieńskie” i „Przedwiośnie”, rzuca świeże spojrzenie na ponadczasową komedię „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, poruszając się między trzema planami czasowymi: początkiem XX wieku, rokiem 1954 a współczesnością. W doborowej obsadzie między innymi: Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska, Mateusz Kościukiewicz, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Herman i Olgierd Łukaszewicz. Do Melanii (Ostaszewska), wnuczki pani Dulskiej (Janda), przyjeżdża Rainer Dulsky (Kowalski), profesor psychiatrii ze Szwajcarii. Czuje, że ma coś wspólnego z kamienicą, w której mieszkają Dulscy. Zaintrygowana historią rodu Melania, reżyserka filmowa, przyłącza się do jego poszukiwań. Kolejne odkrycia przeniosą ich w przeszłość pełną tajemnic, które na zawsze miały pozostać w ukryciu. Rodzina Dulskich ma wiele na sumieniu…

O filmie „Panie Dulskie”

Reżyseria: Filip Bajon
Scenariusz: Filip Bajon

Obsada:
Krystyna Janda – Pani Dulska 1
Katarzyna Figura – Pani Dulska 2
Maja Ostaszewska – Pani Dulska 3 – Melania
Władysław Kowalski – Rainer Dulsky
Mateusz Kościukiewicz – Zbyniu
Olgierd Łukaszewicz – Felicjan
Sławomir Orzechowski – Wojtek
Sonia Bohosiewicz – Ubówa

***

Nominowana do Oscara i wielokrotnie nagradzana reżyserka Nancy Meyers („To skomplikowane”, „Lepiej późno niż później”) reżyseruje komediodramat na podstawie własnego scenariusza. W filmie „Praktykant” Robert De Niro gra Bena Whittakera, 70-letniego wdowca, który odkrył, że emerytura nie jest wcale taka wspaniała. Dlatego wykorzystuje nadarzającą się okazję, aby wrócić do aktywnego życia, i zatrudnia się jako starszy stażysta w redakcji strony internetowej poświęconej modzie, założonej i prowadzonej przez Jules Ostin (Anne Hathaway).

O filmie „Praktykant”

Reżyseria: Nancy Meyers
Scenariusz: Nancy Meyers

Obsada:
Robert De Niro – Ben
Anne Hathaway – Jules
Rene Russo – Fiona
Adam DeVine – Jason

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSPORTOWY RAPORT #70 (02.10.2015)
Następny artykułKonkurs na najlepszą stylizację modową i wymiana ubrań
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.