Premierowo będzie można zobaczyć trzy filmy: komedię animowaną „Hotel Transylwania 2”, biograficzny film gangsterski „Legend” z Tomem Hardym w podwójnej roli oraz oparty na faktach dramat „The Walk. Sięgając chmur”.

„Hotel Transylwania 2”. Paka Draca powraca! I ma się lepiej niż kiedykolwiek! Zarząd Hotelu Transylwania zmienił nieco regulamin i teraz pośród upiorów mogą w nim mieszkać także ludzie. No, ci nieco bardziej odważni ludzie. Ale Drac nie wszystko widzi w różowych (czy może raczej czarnych) barwach, obawia się bowiem, że jego półczłowieczy-półwampirzy wnuk nie przejawia symptomów wampira… Zamierza więc, łącząc siły z Frankiem, Murrayem i Griffinem, poddać go wampirzemu treningowi. To jednak nie wszystko. Hotel zapragnął odwiedzić Vlad, bardzo, bardzo, bardzo stary (i staroświecki) ojciec Draca. Sytuacja komplikuje się, gdy Vlad dowiaduje się, że jego wnuk nie jest wampirem czystej krwi, a Hotel Transylwania mogą odwiedzać ludzie…

Tom Hardy w podwójnej, brawurowej roli bliźniaków, którzy stali się legendą gangsterskiego świata. „Legend” to film Briana Helgelanda, współtwórcy takich hitów jak „Rzeka tajemnic”, „Człowiek w ogniu” czy „Tajemnice Los Angeles”.

„The Walk. Sięgając chmur”. Oparta na faktach opowieść o narodzinach i upadku gangsterskiego imperium braci bliźniaków Rona i Reggie’go Kray, którzy w barwnych latach 60. XX wieku terroryzowali Londyn. W walce o miejsce na szczycie byli zawsze bezlitośni i nierozłączni, ich brutalność przeszła do legendy. Jednak gdy pojawiły się wielkie pieniądze, władza i kobiety, ich drogi zaczęły się rozchodzić. Pojawiły się odmienne pomysły na prowadzenie „biznesu”, a w konsekwencji konflikty, na które tylko czekali ich wrogowie.

Film „The Walk. Sięgając chmur” to historia Philippe’a Petita, francuskiego artysty-linoskoczka, który w 1974 r. w spektakularny sposób, bez jakichkolwiek zabezpieczeń, przeszedł po stalowej linie rozpostartej między nowojorskimi wieżami World Trade Center. Podniebny spacer trwał 45 minut. Drobna sylwetka ubranego na czarno mężczyzny stała się symbolem, a wyczyn przyniósł mu międzynarodowy rozgłos i zapewnił miejsce w historii (nikomu nie udało się tego powtórzyć). Współcześni ocenili dokonanie Petita jako romantyczny gest skierowany przeciw wyrachowanemu światu korporacji zajmujących biura World Trade Center.

Reżyserem filmu jest Robert Zemeckis, twórca „Forresta Gumpa” i „Cast Away: poza światem”. W rolach głównych zobaczymy m.in.: Josepha Gordona-Levitta oraz Bena Kingsleya.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSPORTOWY RAPORT #72 (9.10.2015)
Następny artykułKocham Kino: „Obce niebo” [KONKURS]
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.